Długi Dzień Dziecka z KŚ

– Łącznie w ramach tegorocznych obchodów Dnia Dziecka przewieźliśmy w tym roku bezpłatnie ponad 1600 dzieci. Mieliśmy też okazję odbyć bardzo wyjątkowy kurs do Ustronia – informują na swojej stronie Koleje Śląskie. Poniżej prezentujemy komunikat przewoźnika podsumowujący tegoroczne działania KŚ na rzecz najmłodszych z okazji ich święta. 


Święto najmłodszych postanowiliśmy specjalnie obchodzić dzień później – czyli 2 czerwca – tak, aby bezpłatne przejazdy zaoferować w sobotę, gdy więcej rodzin będzie mogło skorzystać z naszej propozycji. Oferta była dostępna dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia na wszystkich naszych liniach. Pociągi okazały się bliskie sercu naszych najmłodszych pasażerów, ponieważ na kolejowe obchody Dnia Dziecka zdecydowało się ponad 1600 osób. Tradycyjnie oprócz bezpłatnych przejazdów oferowaliśmy przy tej okazji również spotkania z pracownikiem Kolei Śląskich w naszym Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu. Do dyspozycji najmłodszych oddawał się w tym dniu Konduktor KŚ.

Natomiast tydzień później (w sobotę 9 czerwca) po raz kolejny mieliśmy okazję zapewnić dojazd na koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom” w Ustroniu. Tym razem na pokładzie naszego pociągu specjalnego „Słoneczko” gościliśmy podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 z Zabrza, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Bytomia, Zespół Szkół Specjalnych z Siemianowic Śląskich oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Niestety pogoda w tym dniu okazała się niezbyt łaskawa dla naszych małych podróżnych, ale mamy nadzieję, że mimo to wyprawa pociągiem będzie dla nich miłym wspomnieniem.

ppz: Przejazd pociągiem specjalnym „Słoneczko” nie kryli swojego zadowolenia. 

Źródło i fotografia: Koleje Śląskie 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *