Małopolski „Pociąg do kariery”

W ubiegły weekend na trasie Kraków – Bochnia przejechał bezpłatny pociąg w ramach akcji „Małopolski pociąg do kariery” z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na pokładzie pociągu nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych pasażerów.


Wygodny pociąg Kolei Małopolskich, a na jego pokładzie mnóstwo atrakcji dla małych i dużych pasażerów. Dla maluchów nie zabrakło zabaw z animatorem, świetnej muzyki, a dla dorosłych – kształcących spotkań z ekspertami, pomagającymi wybrać odpowiednią drogę zawodową oraz szkolenia pomagające w znalezieniu nowej pracy. Te wszystkie atrakcje czekały na Małopolan w ramach bezpłatnego przejazdu „Małopolskiego pociągu do kariery”.

Specjalny pojazd mknął po urokliwej trasie z Krakowa do Gorlic dzięki inicjatywie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.  Dla mieszkańców była to świetna okazja nie tylko do weekendowej wycieczki z bliskimi i zobaczenia kopalni soli w Bochni, browaru Okocim czy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, gdzie na pasażerów za okazaniem biletu czekały zniżki. Była to jednak przede wszystkim doskonała możliwość do spotkania z ekspertami i porozmawiania na temat tego, jak wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy.

– Dzisiejsza inicjatywa pokazuje jednak, że można spotkać się z nimi nie tylko za urzędniczym biurkiem, ale także podczas akcji w terenie, takich jak chociażby „Małopolski pociąg do kariery” – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys w trakcie wydarzenia.

„Pociąg do kariery” przejechał w niedzielę, 10 czerwca, przez Bochnię, Brzesko, Tarnów, Tuchów, Ciężkowice i Bobową. Po kilkugodzinnym pobycie w Gorlicach można było udać się w drogę powrotną z Gorlic do Krakowa. Przejazd odbywał się w ramach Święta Małopolski i VIII Małopolskiego Dnia Uczenia się, a wydarzenie objął patronatem honorowym małopolski marszałek Jacek Krupa.

One comment

  1. To pokazuje jak bardzo Urzędy Pracy w kraju który ma 4% bezrobocia są zbędne. Gdyby pieniądze przekazywane na utrzymani tych zbędnych reliktów transformacji przenieść na przykład na transport publiczny, kolej ruszyłaby w Polsce z kopyta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *