Lato z Pogorią

Podobnie jak w roku ubiegłym – w sezonie letnim kilkanaście pociągów linii S1 Kolei Śląskich będzie się zatrzymać na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria.


Przystanek usytuowany jest w pobliżu kilku akwenów połączonych nazwą Pogoria,  które w czasie wakacji i ciepłych dni stają się jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych, nie tylko dla osób z Zagłębia ale i innych regionów naszego województwa. Pociąg stanowi ciekawą propozycję dla chcących uniknąć drogowego zamieszania. Czas przejazdu z głównego katowickiego dworca wynosi 26 minut, a z Sosnowca Głównego 18 minut.

W tym roku w godzinach od 8 do 21 mieszkańcy naszego regionu będą mieli do dyspozycji 10 bądź 11 par pociągów linii S1, które będą zatrzymywać się w tym miejscu. Rozwiązanie jest proste i banalne.  Nie ma potrzeby uruchamiania dodatkowych kursów, po prostu pociągom najpopularniejszej naszej linii przybędzie na trasie jeszcze jeden postój.

Warto tu też przypomnieć o tym,  że przystanek Pogoria został uruchomiony 12 miesięcy temu, wskutek wspólnej inicjatywy KŚ i Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie.  Przedstawiciele zarządcy i przewoźnika ustalili, że można odnowić perony,  które przez ostatnie lata nie były używane, jeśli na czas kanikuły KŚ ustanowi tam postój wybranych kursów.  I tak,  dzięki dobrej woli i chęci kilku osób na naszej kolejowej mapie powstał kolejny punkt, który mieszkańcy regionu mogą brać pod uwagę planując wypoczynek.

4 komentarze

  1. A ta patologiczna śląska spółeczka wprowadzi komunikaty głosowe w swoich pociągach o tym przystanku czy dalej ich to będzie przerastać? Podobnie jak fakt, że odkąd istnieje dalej nie potrafi zmienić zapowiedzi z Żarek LOTNISKO na Letnisko?

  2. Chciałbym poruszyć temat anachronicznego podziału na strefy:

    http://old.kolejeslaskie.com/upload/1362575284Za%C5%82_nr_7_-_Schemat_linii_komunikacyjnych.pdf

    Dąbrowa Górnicza Ząbkowice i Sikorka są sztucznie poza strefą N, co bardzo komplikuje życie mieszkańcom Ząbkowic (na przykład mało kto jeździ pociągiem do pracy w Dąbrowie Górniczej przez to). Ząbkowice są nijak związane z Częstochową. Rozszerzenie strefy znacząco by wpłynęło na popularność kolei w Dąbrowie.

  3. Bylem tylko jeden raz w ” Rybaczowce” 5 lat temu . sklady w tym czasie sie tam nie zatrzymywaly, przystanek nie wygladal efektownie. brak wiat chroniacych przed warunkami atmosferycznymi, w zimie raczej nikla frekwencja do wsiadania i wysiadania.dobrze ze jest mozliwosc skorzystania w sezonie letnim.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *