Zlikwidują ograniczenia na wysokości Mikołowa

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosił przetarg na prace remontowe na linii kolejowej nr 140 pomiędzy przystankami Mikołów Jamna i Mikołów. Dzięki inwestycji zostaną zniesione ograniczenia prędkości na tamtym odcinku.


Ogłoszony przetarg obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. Likwidacja zagrożeń i podniesienie funkcjonalności eksploatacyjnej na wybranych odcinkach linii kolejowej nr 140, w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej – Region Śląski”. Zamówienie dotyczy przebudowy przepustu sklepionego ceglanego w km 5,296 oraz mostu kolejowego sklepionego ceglano-kamiennego w km 6,994.

Szacowana wartość zamówienia to 2 mln zł netto. Planowany czas zakończenia realizacji został wytyczony na grudzień 2019, zaś wykonawcę poznamy najwcześniej 6 lipca br.

One comment

  1. Czy to wszystko musi tak długo trwać!? Bieżące utrzymanie linii, w zasadzie drobna naprawa i termin aż do końca 2019 r!? Podobnie mijanka na Bradzie – najpierw miała być zbudowana do końca tego roku, teraz – koniec 2019 r. Jakoś rozebranie jej 10 lat temu nie trwało tak długo, a teraz to wielka „inwestycja”.
    Ograniczenie prędkości obowiązuje również między Jamną a Piotrowicach – czy PLK zamierza coś z tym zrobić?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *