Za darmo z KZK GOP na Industriadę

W najbliższy weekend odbędzie się Święto Szlaku Zabytków Techniki – INDUSTRIADA 2018. Tegoroczna edycja oferuje uczestnikom prawie 500 bezpłatnych wydarzeń. Pisaliśmy już o przygotowaniach Kolei Śląskich do teg święta, teraz czas na kilka słów co szykuje na ten czas KZK GOP. Najwiekszy organizator w naszym regionie po raz kolejny ułatwi zwiedzjacym dojazd do instytucji biorących udział w wydarzeniu, zapewniając bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.


KZK GOP jako organizator komunikacji publicznej dla 29 gmin członkowskich oraz miejscowości ościennych, z wielkim zaszczytem będzie realizować funkcję oficjalnego przewoźnika INDUSTRIADY 2018. Tym samym, dla wszystkich uczestników święta Szlaku Zabytków Techniki zostanie bezpłatnie udostępniona cała oferta komunikacji autobusowej i tramwajowej, tj.: prawie 300 linii autobusowych, prawie 30 linii tramwajowych, około 346 autobusów, około 167 tramwajów, ponad 5 tysięcy przystanków i ponad 7tysięcy kursów
Od godziny 8 w sobotę 9 czerwca do godziny 2 w nocy 10 czerwca pzrejazd wszystkimi liniami KZK GOP będzie bezpłatny.

Jak skorzystać z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami KZK GOP? Wystarczy udać się TUTAJ i pobrać kupon. Jeden bilet upoważnia do bezpłatnych przejazdów jedną osobę. Kupon można wydrukować lub używać w formie elektronicznej, ściągniętej na urządzenie mobilne.

Ponadto, aby ułatwić pasażerom dojazd do takich instytucji, jak Muzeum Śląskie, czy Fabryka Porcelany, w dniu 9 czerwca linia autobusowa nr 940 będzie funkcjonowała według specjalnego rozkładu jazdy. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej rozkładów jazdy KZK GOP.

Oferta INDUSTRIADY 2018 składa się z pięciuset siedemnastu wydarzeń, z czego czterysta osiemdziesiąt dwa będą dostępne bezpłatnie. Pozostałe wymagają wykupienia biletu lub uprzedniej rezerwacji. Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się w obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pasjonaci techniki mają do dyspozycji czterdzieści cztery obiekty w dwudziestu pięciu miastach.

Głównym motywem tegorocznej odsłony jest kobiece oblicze przemysłu. Z tej okazji został zorganizowany dwudniowy minifestiwal zatytułowany „Tu byłam. Joanna”, poświęcony życiu i działalności „Matki Przemysłu” – Joanny Schaffgotsch von Schomberg-Godulla z domu Grycik. Śląski Kopciuszek, jak również ją nazywano, była także bohaterką inicjatywy KZK GOP „Ciekawostki z przystanku”. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na tej stronie.

Tradycyjnie uroczystości inauguracyjne odbędą się w przeddzień święta. W tym roku rozruch maszyn odbędzie się w ośmiu zabytkach na terenie: Bytomia, Chorzowa, Cieszyna, Gliwic, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Łazisk Górnych i Zabrza. Oficjalna inauguracja odbędzie się w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *