A jednak można

Wczoraj z ciekawości odwiedziliśmy przystanek Katowice Piotrowice, by zobaczyć czy coś zmieniło się po ubiegłotygodniowym tragicznym wypadku. Czy katowicki przystanek będzie bezpieczny? To w dużej mierze zależy od samych jego użytkowników.


W ubiegłym tygodniu na przystanku Katowice Piotrowice doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg. Osoba przechodziła przez tory w miejscu zabronionym. Na przystanku znajduje się kładka nad torami, ale z racji bardzo niskich peronów spora część osób wybiera przejście przez tory. Wczoraj sprawdziliśmy czy coś w tej kwestii się zmieniło. Choć nasz pobyt tam był krótki to i tak byliśmy bardzo zaskoczeni. Kładka w Piotrowicach już dawno nie miała tylu użytkowników.

Podczas naszego pobytu tam na przystanek zajechało 5 pociągów w relacji Żywiec – Częstochowa, Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko, Tychy Lodowisko – Katowice, Chałupki – Katowice i Katowice – Racibórz. W tym czasie z przystanku Katowice Piotrowice skorzystała dość spora liczba pasażerów i o dziwo każdy z nich aby przejść na drugą stronę torów, skorzystał z kładki nad torami. Oczywiście, że znalazły się osoby, które stanęły na krawędzi i było widać, że mają ochotę skrócić sobie drogę, jednak po krótkim „zeskanowaniu” okolicy zdecydowali się na przejście wyznaczonym do tego celu przejściem nad torami.

Korzystanie z kładki powinno być naszym jedynym i oczywistym wyborem, a nie tylko sposobem uniknięcia mandatu. Jak długo taki stan rzeczy się utrzyma? Oby jak najdłużej. A jakie są wasze doświadczenia i obserwacje z przystanku Katowice Piotrowice?

2 komentarze

  1. Przydałby się tam płotek między torami, jak na stacji Bielsko-Biała Główna. Tej przeszkody nie będzie się chciało nikomu pokonywać.

  2. W Zebrzydowicach to dopiero jest „płotek” (z ostrzeżeniem, że przejście przez tory zabronione) postawiony między torami – tak usytuowany, żeby za nadto nie przeszkadzał w skrócaniu sobie drogi przez tory w przejściu z peronów na ulicę Jana Kochanowskiego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *