Dzień Dziecka z Kolejami Śląskimi

Z okazji Dnia Dziecka Koleje Śląskie postanowiły, że przez całą sobotę 2 czerwca najmłodsi pasażerowie będą mogli bezpłatnie podróżować pociągami naszego regionalnego przewoźnika. Inną atrakcją przewidzianą tego dnia jest możliwość  spotkania z naszym konduktorem KŚ w Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu.


Bezpłatne przejazdy będą obejmować wszystkie połączenia KŚ, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Z promocji mogą skorzystać wszystkie dzieci do 16 roku życia. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez dziecko  dokumentu potwierdzającego jego wiek. Może to być np. książeczka zdrowia dziecka, zaświadczenie o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego lub legitymacja szkolna.

Ponadto, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem KŚ zapewnią dojazd na koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom”, który odbędzie się w Ustroniu. Tym razem z przewozu skorzystają podopieczni z Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 z Zabrza, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Bytomia, Zespół Szkół Specjalnych z Siemianowic Śląskich oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

fot. Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *