Nadjeżdża Industriada

Zbliża się kolejne Święto Szlaków Zabytków Techniki czyli krócej rzecz ujmując, następna odsłona Industriady. Od kilku lat Koleje Śląskie biorą czynny udział w imprezie. Nie inaczej jest tym razem. Przewoźnik przygotował sporą ilość atrakcji i udogodnień dla mieszkańców regionu, z których będzie można skorzystać 9 czerwca, na kiedy zaplanowano tegoroczne święto zabytków techniki. KŚ zapowiadają zabawę o jeden dzień dłużej bo i w niedzielę, 10 czerwca będzie można pojechać dodatkowym pociągiem po trasie  którą codziennie nie kursują pociągi pasażerskie.


Na tegoroczne Święto Szlaków Zabytków Techniki KŚ przygotowały 25 000 kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów. 9 czerwca każdy kupon będzie umożliwiał zainteresowanym dwa przejazdy naszymi pociągami. Dzień później – 10 czerwca – dwa przejazdy specjalne kolejową obwodnicą GOP.

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami uczestnicy festiwalu najpierw muszą zdobyć kupony. Będą one dostępne w kilkudziesięciu miejscach w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Następnie kupon wystarczy odpowiednio wypełnić i okazać w pociągu podczas kontroli biletów. Wszystkie informacje (m.in. o tym skąd i kiedy można odebrać kupony oraz jak je wypełniać) można znaleźć m.in. w regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Są one opisane jako „dla pasażera” i „dla konduktora” oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować. W tym roku warto zachować kupon po przejeździe, ponieważ dodatkowo upoważnia on do 50% zniżki na bilety do Muzeum Śląskiego. Oferta ta jest ważna do końca czerwca.

Poniżej przedstawimy przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej osoby na jeden przejazd:

KŚ już piąty raz są oficjalnym przewoźnikiem Industriady. Każdego roku oferta przewozowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku z industrialnej propozycji naszego przewoźnika skorzystało ok. 6200 pasażerów. Podróżni w sumie przejechali pociągami prawie 430 tys km.

W tym roku finał Industriady wyjątkowo odbędzie się poza aglomeracją, dlatego po raz pierwszy uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg, który zapewni możliwość dotarcia do i powrotu z Rybnika Niewiadomia. Przejazd w tym pociągu będzie możliwy m.in. na podstawie bezpłatnych kuponów industriadowych – natomiast osoby nieposiadające kuponu będą miały możliwość nabycia biletu w kasie lub u obsługi, zgodnie z obowiązującą taryfą.

W niedzielę, 10 czerwca KŚ zorganizują dwa przejazdy specjalne trasą, którą obecnie nie kursują pociągi pasażerskie. Przejazdy rozpoczną się i zakończą w Bytomiu. Trasa będzie prowadzić m.in. przez Gliwice, Zabrze Makoszowy, Dąbrówkę Małą i Siemianowice Śląskie, a przejazdy będą obsługiwane przez pojazd Elf 2.

Liczba uczestników jest ograniczona, w związku z czym na tydzień przed wydarzeniem zostanie uruchomiona internetowa rezerwacja miejsc. Bilet na przejazd będzie kosztował 34 złote – będzie on uprawniał nie tylko do udziału w przejeździe specjalnym, ale również do podróżowania innymi pociągami Kolei Śląskich w tym dniu. Dodatkowo osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na pierwszy przejazd specjalny, będą mogły rozpocząć swoją podróż już w Katowicach i komfortowo dojechać do Bytomia, gdzie rozpocznie się właściwa trasa. Natomiast osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na drugi przejazd specjalny, będą mogły tym samym składem wrócić do Katowic po zakończonym kursie.

Więcej informacji o wydarzeniach Święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriada 2018 tutaj:
industriada.pl

fot. Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *