Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Rybniku

Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap prac na wiadukcie kolejowym na ul. Chwałowickiej w Rybniku. Remont wiaduktu realizowany jest w ramach przebudowy linii kolejowej na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza / Turze


Dzisiaj od godz. 1.00 do poniedziałku 4 czerwca 2018 r. godz. 23.00 w uzgodnieniu z miastem, droga pod wiaduktem kolejowym nad ul. Chwałowicką w Rybniku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Wymaga tego szeroki zakres prac przy obiekcie. Został wyznaczony objazd i obejście budowy przez stację Rybnik. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się oraz osób z wózkami dziecięcymi, zostanie zapewnione przejście przez teren budowy w asyście pracownika budowy. Wykonawca oznakuje trasy przejazdu i dojścia .

Zakończono już pierwszy etap prac – zabudowę konstrukcji stalowych pod 3 torami. Przygotowano następne przyczółki do robót. Wykonawca będzie demontował 3 pozostałe tory na drugiej części wiaduktu. Przygotuje stalową konstrukcję obiektu do połówkowego demontażu. Po remoncie i wzmocnieniu podpór będzie montaż i scalenie nowej konstrukcji wiaduktu.

Fot. Sebastian Pańczyszyn

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *