Transport w jednej aplikacji

W połowie bieżącego miesiąca Miejski Zakład Komunikacyjny (MZK) oraz Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Bielsku-Białej uruchomiły możliwość zakupu e-biletu przez aplikację SkyCash. MZK wprowadziło możliwość zakupu najpopularniejszych rodzajów biletów, tzn.: jednorazowego, 60-minutowego oraz jednodniowego – przy użyciu aplikacji SkyCash na urządzenia mobilne.


Równolegle z uruchomionym e-biletem w komunikacji miejskiej, MZD wprowadził do wachlarza kanałów dystrybucji biletów za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej – usługę mobiParking będącą również na platformie SkyCash. Jest to już druga aplikacja mobilna (po uruchomieniu moBILET w grudniu 2016 r.), która została wprowadzona celem uelastycznienia kanałów sprzedażowych w SPP.

Od połowy maja w Bielsku-Białej można również korzystać z aplikacji SkyCash na urządzenia mobilne, za pomocą której możliwy jest zakup biletu komunikacji autobusowej MZK, opłacenie postoju w SPP, jak również zakup biletu na pociąg np. Kolei Śląskich.

Takie połączone rozwiązanie aplikacyjne: kilka usług na wspólnej platformie rozrachunkowej (z potrzebą zasilenia tylko jednej e-portmonetki), daje szansę na szerszą możliwość wykorzystania e-płatności przez mieszkańców Bielska-Białej oraz regionu (np. w połączeniach wojewódzkich Kolei Śląskich – usługa SkyCash dostępna jest od stycznia 2017 r.).

W siedzibie SPP MZD przy ul. Mostowej 1 mieszkańcy mogą pobrać bezpłatne materiały informacyjne dotyczące systemu wraz z nalepką na szybę samochodu (identyfikatorem) oraz promocyjnym kodem uprawniającym do zasilenia konta SkyCash jednorazową kwotą 5 PLN podczas jego rejestracji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *