Autobusem na rower

Z początkiem maja w ZTZ Rybnik rozpoczął się kolejny sezon przewozu rowerów na linii 43 w relacji Rybnik Dworzec Autobusowy – Rudy Kościół. Autobusy w tej relacji będą wyposażone w specjalną przyczepę do przewozu rowerów.


Od 1 maja rozpoczął się kolejny sezon przewozu rowerów na linii 43. Autobus ze specjalną przyczepą na rowery kursować będzie w soboty i niedziele, pomiędzy Rybnikiem a Rudami. Umieszczenie i zdjęcie roweru z przyczepy jest możliwe na przystanku początkowym i końcowym, tj. Rybnik Dworzec Autobusowy i Rudy Kościół.

Trzy pary kursów będą rozpoczynać się w soboty i niedziele o godzinach – 11:13, 14:13, 16:13 z przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy,  natomiast o 12:06, 15:06, 17:06 z przystanku Rudy Kościół

Bilet upoważniający do przewozu roweru jest dostępny wyłącznie u kierowcy w cenie 2 zł. Załadunek rowerów na przyczepę odbywa się min. 5 minut przed planowym odjazdem autobusu w wyznaczonym miejscu. (Miejsce postojowe pomiędzy stanowiskiem 1 a stanowiskiem 2 na Dworcu Autobusowym)

Fot. ZTZ Rybnik

One comment

  1. Fajna sprawa. PKM Sosnowiec powinno pomyśleć też o takim rozwiązaniu na linii 221. Kiedyś był Jelcz M11 z miejscami dla rowerów, autobus 221Bis. W tej chwili ciężko jest pojechać z rowerem, tym bardziej, że większość kierowców potrafi wyrzucić z Cię z rowerem z autobusu. Ja miałem kiedyś taką sytuację, że z autobusu 221 na przystanku Szczakowa Dworzec PKP, kierowca w chamski sposób wyrzucił mnie z rowerem z autobusu pomimo, że miałem bilety, i rower popsuty. Musiałem iść na piechotę 17km.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *