Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W najbliższy weekend odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich w ramach, których będziemy mogli zwiedzić zajezdnię spółki Tramwaje Ślaskie, Gliwicki Terminal Intermodalny czy Symulator Autobusów w Jaworznie.


W dniach od piątku do niedzieli w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich wiele placówek na co dzień niedostępnych dla zwiedzających będzie otwartych. Dni Otwarte są elementem kampanii Europe in My Region, która pokazuje, jak wiele projektów w całej Unii Europejskiej zrealizowano dzięki Funduszom Europejskim. W ciągu tych trzech dni będzie można przyjrzeć się z bardzo bliska funkcjonowaniu zajezdni tramwajowej, terminala intermodalnego czy symulatora autobusu.

Tramwaje Śląskie
Dla uczestników przewidziano m.in.:

  • zwiedzanie zakładu i nowoczesnej myjni wybudowanej przy wsparciu środków unijnych
  • przejazd tramwajem przez myjnię
  • uczestnictwo w konkursie, w którym nagrodą będzie możliwość poprowadzenia tramwaju “pod okiem” instruktora
  • przejazd tramwajem po zmodernizowanych katowickich torowiskach.

Dla grup zainteresowanych zwiedzaniem z przewodnikiem zorganizowane będą zbiórki o godz: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 przy bramie głównej zajezdni w Katowicach przy ul. 1 Maja 152.

Szczegóły uczestnictwa TUTAJ

Gliwicki Terminal Intermodalny

Uczestnicy spotkania oprócz dawki ciekawych informacji na temat transportu intermodalnego i inwestycji w nowoczesne terminale intermodalne, realizowanych przez PCC Intermodal SA przy wsparciu Funduszy Unijnych, będą mieli okazję podziwiać piękną okolicę.

W ramach akcji zaplanowano 30 minutowe rejsy barkami Samba i Rumba. Do wyboru następujące godziny:
11.00 – 11.30, 11.35 – 12.05, 12.10 – 12.40, 13.00 – 13.30, 13.35 – 14.05, 14.10 – 14.40, 16.00 – 16.30, 16.35 – 17.05.

Trasa rejsu będzie przebiegała od Mariny w Gliwicach przy ul. Portowej 28, wokół terminalu intermodalnego, aż do Śluzy Łabędy.

Szczegóły uczestnictwa TUTAJ

Symulator Autobusu

Zapraszamy do skorzystania z najwyższej klasy mobilnego symulatora jazdy samochodem ciężarowym i autobusem, a także symulatora wyścigów. Jest to rozwiązanie innowacyjne, wiążące się z częściowym zastąpieniem tradycyjnych metod szkolenia kierowców zawodowych realistyczną symulacją komputerową.

Ponadto wiele innych atrakcji dla dużych i małych.

Wstęp wolny.

Szczegóły uczestnictwa TUTAJ

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *