Czysta jedynka

Dzisiaj miały zakończyć się prace torowe i związane z tym utrudnienia na odcinku Będzin – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice w ciągu linii kolejowej nr 1. Chcąc wiedzieć czy to nastąpiło, skoro świt wsiedliśmy w pociąg linii S1 i pojechaliśmy w rejon, gdzie jeszcze wczoraj pasażerowie musieli użerać się z niedogodnościami typu Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Dojechaliśmy do Dąbrowy Górniczej. I…


I przejechaliśmy torem, który jeszcze wczoraj był zamknięty dla ruchu. Co prawda, na remontowanych właśnie rozjazdach nasz 22WEd musiał znacznie zwolnić, ale od Będzina do stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice został przywrócony normalny tok podróżowania. Pozostaje drobny galimatias w obrębie wymienionej wyżej stacji. Ale tam zamieszanie jeszcze potrwa. Do czasu ukończenia przejścia podziemnego pod torami i peronami.

Dzięki zakończeniu prac pomiędzy Będzinem a Dąbrową Górniczą skończyły się utrudnienia na najbardziej obleganym szlaku kolejowym w naszym regionie. Z pracami torowymi i całkowitym wstrzymaniem ruchu mamy nadal do czynienia na linii S5 pomiędzy Bielskiem-Biała a Łodygowicami oraz na linii S58 pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. W obu wypadkach KŚ uruchomiło Zastępczą Komunikację Autobusową.

Wczoraj rozpoczęliśmy, wiosenny objazd wszystkich linii po których jeżdżą Koleje Śląskie. Cieszyn nam zamknęli to musimy ze sobą coś zrobić. I tak się będziemy po tych KŚ-iowych szlakach włóczyć. Tematów nam nie zabraknie, bo sami w korespondencji do nas podrzuciliście naprawdę fajny katalog spraw, którymi trzeba się zająć. I to zrobimy, bo w niektórych miejscach już wiemy, czego mamy szukać. Już dzisiaj po południu pierwszy materiał z Zawiercia.

 

4 komentarze

  1. Proponuje trasę Racibórz – Chałupki i dopytanie PKP PLK co ze stacją i peronami w Chałupkach

  2. Przepraszam, że nie na temat, ale wciąż czekam na informacje, jak przebiegały powroty z gór po bardzo długim weekendzie. Pozdrawiam 🙂

  3. Może napiszecie kiedyś coś o historycznym połączeniu DG Ząbkowic z Brzezinami Śląskimi?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *