„Londyńczyk” na trasie turystycznej

Od poniedziałku kursowanie na linii turystycznej „034” w Częstochowie rozpoczął zabytkowy, piętrowy autobus. Czas trwania jednego kursu to 40 min. Autobus będzie kursował do końca sierpnia przez 7 dni w tygodniu.


Podobnie jak w zeszłym sezonie jest to pojazd piętrowy. Tuż przed inauguracyjnym kursem odbyło się symboliczne rozpoczęcie nowego sezonu ze specjalną linią turystyczną w Częstochowie.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie tego typu atrakcją postanowiliśmy, że w tym roku nie będziemy wynajmować autobusu, a zakupimy go na własność. Dzięki temu możemy rozpocząć sezon już w maju, a przejazdy będą organizowane codziennie do końca sierpnia – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Częstochowy. Trasa linii „034” będzie analogiczna do zeszłorocznej, podobnie jak przystanek początkowy i końcowy, który zlokalizowany jest na pl. Biegańskiego koło miejskiego ratusza.

Autobus będzie odjeżdżał co godzinę od 12 do 18 każdego dnia, w trakcie przejazdów przewodnicy będą przybliżali podróżnym historię miasta na przykładzie tego, co można zobaczyć podczas podróży autobusem. „Piętrus” do Częstochowy przyjechał zimą z Holandii.

Szczegółowe rozkłady jazdy i schemat trasy linii turystycznej 034 będą dostępne na stronach internetowych Urzędu Miasta Częstochowy, MZDiT i MPK w Częstochowie Sp. z o.o. oraz na przystanku początkowym RATUSZ i przystankach pośrednich: STARY RYNEK przy ul. Mirowskiej, PLAC BIEGAŃSKIEGO przy Kilińskiego, BRAMA JASNOGÓRSKA (przy Klasztornej za wjazdem na parking).

Fot. MPK Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *