Kolejne Lwy dla Częstochowy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie podpisało umowę na produkcję i dostawę 12 nowych autobusów MAN. Wartość inwestycji dofinansowanej ze środków UE wyniesie 14,3 mln zł.


12-metrowe autobusy marki MAN A37 z napędem dieslowskim będą spełniać najwyższe normy niskiego poziomu emisji spalin EURO 6. Pojazdy będą wyposażone w system automatycznego gaszenia pożaru, klimatyzację, monitoring, elektroniczny system informacji, system zliczania potoków pasażerskich, biletomaty oraz wi-fi. Mają być wygodne również dla osób niepełnosprawnych, słabowidzących i słabosłyszących.

To kolejny ważny krok w rozwoju niskoemisyjnego transportu w mieście oraz poprawy komfortu podróżowania środkami MPK – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki kolejnym europejskim środkom już jesienią nowe, bezpieczne, ekologiczne, bogato wyposażone autobusy powinny zacząć służyć ludziom. Wierzę, że będzie to kolejna zachęta do korzystania z komunikacji publicznej i przesiadania się do autobusów i tramwajów z własnych samochodów.

Zgodnie z zamówieniem 6 autobusów powinno być gotowych do ruchu od połowy października 2018 roku, a 6 kolejnych – w listopadzie. Inwestycja w nowe MAN-y to kolejny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, w ramach którego miasto stara się równolegle poprawiać w mieście warunki komunikacji drogowej, publicznej i rowerowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *