PKP Intercity świętuje w mundurze

Pracownicy PKP Intercity uczczą przypadający dzisiaj Dzień Flagi i jutrzejsze Święto Konstytucji 3 Maja w dość oryginalny sposób. Pracownicy kas i drużyn konduktorskich przewoźnika w te dni będą mieć przypięte do mundurów znaczki akcji „Niepodległa”.


Na biało-czerwonych znaczkach inicjatywy „Niepodległa”, które będą mieć przypięte pracownicy PKP Intercity, znajduje się cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pracownicy kas będą mieć przypięte znaczki akcji na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity.

Inicjatywa jest wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, organizatora tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Przewoźnik już w zeszłym roku włączył się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.

Program Wieloletni „Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o tegorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości.

fot. PKP Intercity

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *