Więcej od Kolei Śląskich

Wybierając się w góry koleją niekoniecznie trzeba zakładać wielkiego ścisku w pociągach. Na czas długiego weekendu majowego Koleje Śląskie zdecydowały się wzmocnić wybrane składy na liniach S5 i S6, tylko dlatego żeby podróż dla pasażera była maksymalnie wygodna.


Planując długi weekend majowy w naszej części Beskidu Zachodniego nie musisz zakładać, że jadące w tym kierunku pociągi będą „nabite” do granic możliwości. Koleje Śląskie wybrane połączenia na liniach S5 i S6, czyli najpopularniejsze kierunki turystyczne, wzmocniły łącząc pociągi w trakcji ukrotnionej. W ten sposób na trasie do m.in. Bielska-Białej czy Wisły zobaczymy podwójne Elfy, Flirty czy nawet Impulsy. Pogoda w ten majowy weekend dopisuje i pewnie wielu z Nas wybierze tamten kierunek w celu wykorzystania wolnego czasu na wypoczynek i rekreację.

One comment

 1. Wczoraj wybraliśmy się na wycieczkę rowerową z Goleszowa. Za Katowicami w pociągu było już całkiem sporo rowerów, to samo w wieczornym pociągu powrotnym.

  Wpadły mi do głowy dwa potencjalne rozwiązania:
  1. sezonowy demontaż części foteli w okolicy strefy dla rowerów tak, żeby dało się ich zmieścić więcej bez blokowania przejścia
  2. dołączanie do pociągu wagonów rowerowych

  Do realizacji pomysłu 1. dobrze by było, gdyby taka możliwość była przewidziana już na etapie projektowania EZT.

  Pomysł drugi wymagałby chyba wypożyczenia wagonów BRDSu – czy jakiś polski przewoźnik ma je na stanie? No i oczywiście konduktor raz na parę stacji musiałby do takiego rowerowego wagonu wskoczyć na kontrolę biletów.

  Oba pomysły może z gatunku science-fiction, ale temat prędzej czy później musi być rozwiązany – rowerzyści stanowią znaczącą grupę klientów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *