Symulator 45WE w Kolejach Dolnośląskich

Wczoraj odbyła się specjalnie zorganizowana konferencja w jednym z legnickich hoteli na której rozmawiano m.in. o osiągnięciach Kolei Dolnośląskich. Głównym celem spotkania była jednak prezentacja nowego symulatora pojazdu 45WE.


Najnowocześniejszy w Polsce symulator pojazdu 45WE, nowy ośrodek szkolenia maszynistów oraz dotychczasowe osiągnięcia Kolei Dolnośląskich S.A. To główne zagadnienia konferencji która miała miejsce w ubiegły czwartek (26 kwietnia) w Legnicy.

Zaproszeni goście oraz gospodarze po części konferencyjnej, wspólnie oglądali również nową halę serwisową pociągów Kolei Dolnośląskich S.A. Spotkanie głównie jednak dotyczyło prezentacji nowego symulatora pojazdu, na którym szkolić się będą maszyniści KD.

Nowoczesne urządzenie od firmy Sim Factor Telecom umożliwi najwyższy poziom podnoszenia kwalifikacji, ponieważ jego kabina jest w skali 1:1 odwzorowaniem kabiny pełnowymiarowego pojazdu 45WE.

System wyświetlania obrazu w jakości 4K, kompletny pulpit, odtwarzanie hamowania i przyspieszania, drgań oraz wszystkie urządzenia diagnostyczne – to główne walory symulatora, które mają pomagać w przeprowadzaniu szkoleń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *