W Sosnowcu wraca stare

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przywróceniem docelowej organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej w Sosnowcu, od 1 maja (wtorek) linie autobusowe nr: 28, 34, 622, 815 i 902N będą kursować na swoich stałych trasach rozkładowych, natomiast linia nr 622A zostanie zawieszona.


W praktyce będzie to wyglądać to tak, że dla linii 28, 622, 815 i 902N zostaną zlikwidowane dodatkowe stanowiska przystanków autobusowych zlokalizowanych na ul. Maczkowskiej („Sosnowiec Ostrowy Górnicze Rondo” – w kierunku Dąbrowy Górniczej oraz „Sosnowiec Ostrowy Górnicze Niecała” – w obu kierunkach).

Niemniej, na liniach autobusowych nr 28 i 622 w dalszym ciągu będą obowiązywać objazdy związane z wyłączeniem z ruchu ulic: Skwerowej – dotyczy linii nr 28, która w związku z pracami nie realizuje obecnie kursów do przystanku „Sosnowiec Maczki Skwerowa” (obsługę tego rejonu miasta przejęła linia nr 622);
oraz ulicy Kadłubka – dotyczy obu linii, których autobusy w związku z pracami kończą swój bieg przy ul. Krakowskiej, na placu przy poczcie.

Z dniem 1 maja przywrócona zostanie również poprzednia trasa linii nr 34. Jej rozkład zakłada wznowienie stałej trasy przejazdu, obowiązującej przed 1 czerwca 2017. Autobus pojedzie ulicami: Wileńską, Maczkowską, Niecałą, Gałczyńskiego, Waltera-Jankego, Starzyńskiego i Armii Krajowej do ulicy Kościuszkowców. Obsługa rejonu Parku im. Kuronia w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym utrzymana zostanie, tak jak dotychczas, wyłącznie w dni wolne.

KZK GOP informuje ponadto, że obsługa przystanku „Sosnowiec Porąbka Kopalnia” będzie się odbywała na powrót, na stanowiskach zlokalizowanych na ulicy Wileńskiej, a przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Poczta” w kierunku centrum Sosnowca, na stanowisku zlokalizowanym na ulicy Armii Krajowej.

One comment

  1. Bog im zaplac ze wraca 34 jest bardzo potrzebny w mojej dzielnicy , oby byl skomunikowany dobrze i czesto jezdzil

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *