Dwa dni z SilesiaKOMUNIKACJA 2018

Dzisiaj i jutro w centrum targowo-konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbywają się 10 jubileuszowe Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2018.


Impreza to jak co roku zlot (może bardziej zjazd) wszystkich najbardziej liczących się przewoźników i organizatorów transportu zbiorowego w naszym regionie. Przy okazji prowadzone są panele dyskusyjne, dotyczące sposobów ciągłego podnoszenia jakości tej formy transportu w naszym województwie. Pamiętajmy także, że komunikacja zbiorowa to nie tylko same pojazdy ale również komponenty do autobusów czy tramwajów, producenci systemów elektronicznych i oprogramowania komputerowego, bez którego dzisiaj żaden, nawet najnowocześniejszy pojazd, nie ruszy. I tacy producenci czy sprzedawcy są też w Sosnowcu. Jednym zdaniem – dla każdego coś ciekawego.

SilesiaKOMUNKACJA 2018 to także, a może przede wszystkim, prezentacja najnowszego taboru, który generalnie pojawił się u przewoźników w naszym województwie w ostatnich miesiącach. Jest więc najnowszy katowicki MAN, Solaris CNG z mysłowickiego Transgóru, elektryczny Solaris z PKM Sosnowiec. Obejrzeć też można najnowsze pojazdy hybrydowe, przede wszystkim wyprodukowane przez firmy MAN i Volvo. Są również najnowsze autobusy firmy Scania.

Na nas największe wrażenie zrobił wyprodukowany w 2011 roku Solaris Urbino 18 LE CNG, który po testowych wycieczkach po całym kraju od 2015 roku na stale zakotwiczył w Tychach, gdzie służy tamtejszym mieszkańcom. Jest to jednak bardzo specyficzny, szczególnie w środku, pojazd, któremu należy poświęcić parę minut…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *