SilesiaKOMUNIKACJA 2018

Już jutro rozpoczyna się jubileuszowa 10 edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2018. Podczas targów czekają nas premiery, konferencje m.in o transporcie niskoemisyjnym w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Nasz serwis jest partnerem medialnym targów.


Jutro i pojutrze w Hali Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2018. To największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Dzięki połączeniu ekspozycji targowej z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Targi od lat wspierają najważniejsze firmy przewozowe i instytucje branżowe z terenu województwa śląskiego.

Podczas SilesiaKOMUNIKACJA swoją premierę Targową w Polsce będzie miał autobus elektryczny Automet Electric wyprodukowany przez firmę Automet Group z Sanoka. Po raz piąty częścią targów będzie projekt o historii transportu publicznego miejskiego i międzymiastowego pt. Autobus Czerwony. Swoje nowości na stoiskach producenckich zaprezentują przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, i tak na stoisku MANa podziwiać będzie można najnowszy nabytek PKM Katowice, a na stoisku Volvo stanie hybrydowe Volvo, własność PKM Sosnowiec. Będzie można zobaczyć też elektrycznego Solarisa, totalną nowość we flocie przewoźnika z Sosnowca. We wtorek na koniec pierwszego dnia targowego wszystkich chętnych organizator zaprasza na tradycyjną już „ogórkową” wycieczkę śladami zmian w transporcie zbiorowym w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Fot. Automet Group

W programie targów znajdą się również panele dyskusyjne i konferencja pt. „Transport Niskoemisyjny w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Plany i przykłady wdrożenia gazomobilności oraz elektromobilności”, której organizatorem jest PKM Gliwice, PKM Tychy i Expo Silesia. Otwarcie targów nastąpi o godzinie 9:00.

Więcej informacji dostępne na stronie: Expo Silesia

One comment

  1. A czy pociągi jakieś będą eksponowane? Do Expo Silesia dochodzi całkiem przejezdny ostatnio tor od stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *