Nazywania ciąg dalszy

Informowaliśmy już o konkursie jaki ogłosiły dla swoich pasażerów Koleje Wielkopolskie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. W publicznym głosowaniu społeczeństwo może wybrać nazwy dwóch pociągów, które będą kursować w przyszłym rozkładzie jazdy na trasie Poznań Główny – Kalisz. Teraz zabawa wkracza w decydującą fazę.


O tym konkursie informujemy, bo lubimy tego typu formy kontaktu przewoźników z pasażerami. Sami w ubiegłym roku wybieraliśmy z Waszą pomocą nazwę pociągu na trasie Katowice – Cieszyn, więc teraz z zaciekawieniem obserwujemy jak taki proces wygląda gdzie indziej.

Koleje Wielkopolskie dziękują za wszystkie pomysły na nazwy pociągów i jednocześnie zapraszamy do udziału w II etapie konkursu! Tym razem zabawa przybiera formę ankiety z 4 nazwami, które zostały wybrane przez jury konkursowe złożone z pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Kolei Wielkopolskich. Do finału zakwalifikowano nazwy, które cieszyły się największą popularnością wśród głosujących w poprzedniej turze i  są to następujące propozycje: „Prosna”, „Calisia”, „Szczypiorniak” i „Andrut”.

Dwie nazwy, które otrzymają najwięcej głosów zostaną przyporządkowane do następujących par pociągów, które mają kursować w rozkładzie jazdy 2018/2019 (podane godziny mogą ulec zmianie w trakcie ostatecznej konstrukcji rozkładu jazdy) w następujących relacjach:
– Kalisz 05:15 – Poznań Główny 06:45 oraz Poznań Główny 16.40 – Kalisz 18:11
– Kalisz 20:15 – Poznań Główny 21:45 oraz Poznań Główny 21:40 – Kalisz 23:11

Koleje Wielkopolskie zapraszają do wspólnej zabawy, która potrwa do 27 kwietnia, a swój głos można oddać na profilu przewoźnika na portalu Facebook.

ppz: EN76 w służbie Kolei Wielkopolskich

fot. Koleje Wielkopolskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *