Majówka według PKP Intercity

W związku ze zbliżającym się długim weekendem. PKP Intercity podpowiada, jak zaplanować wygodny wyjazd pociągiem do najpopularniejszych kurortów turystycznych. Podróżni, którzy zaplanują wycieczkę z wyprzedzeniem, zapłacą za bilety mniej.


W okresie od soboty 28 kwietnia do niedzieli 6 maja PKP Intercity zaplanowało dodatkowe, sezonowe kursy w postaci 7 par pociągów. Będzie można nimi dojechać do wielu miejscowości turystycznych, m.in. do Zakopanego, Wisły, Krynicy-Zdroju, Gdyni, Szklarskiej Poręby czy Zwardonia.

Podróżni, którzy zakupią bilety na jednorazowe przejazdy krajowe z odpowiednim wyprzedzeniem, otrzymają od 10 do 20 procent zniżki w zależności od terminu wyjazdu w ofercie Wcześniej – Taniej.

Na podróżujących z dziećmi czekają również specjalne oferty. Podróżujący, którzy majówkowy wyjazd planują w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego . Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 proc.otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety. Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu. Także osoby, które ukończyły 60. rok życia mogą liczyć na rabat – 30 proc. w ramach oferty Bilet Seniora .

Będzie też możliwość skorzystania z Biletu Weekendowego, ważnego od piątku (27 kwietnia) od godz. 19:00 do poniedziałku (30 kwietnia) do godz. 06:00 lub od 4 maja do 7 maja w takich samym przedziale czasowym. Oferta nie obejmuje przyjazdów w dni robocze pw godz. 06:00 – 19:00, w poniedziałek 30 kwietnia i środę 2 maja. Cena Biletu Weekendowego , w drugiej klasie, wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC iTLK).

PKP Intercity codziennie uruchamia kilkanaście połączeń międzynarodowych, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro. Przewoźnik pamięta także o rowerzystach. Oferuje możliwość przewozu rowerów w specjalnych wagonach przeznaczonych do przewożenia jednośladów. 

W miarę możliwości, przewoźnik będzie dostawiał wagony do pociągów cieszących się największą popularnością.. W aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza Frekwencji znajduje się lista pociągów wraz z prognozowanym zapełnieniem. 

Ponadto, w czasie majówki, pracownicy Centrów Obsługi Klienta będą pomagać pasażerom na największych dworcach w kraju.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *