Powrót również na S1

Nie tylko utrudnienia na szlaku pomiędzy Bielska-Białą a Łodygowicami. Od dzisiaj również wracają ekipy remontowe na linię kolejową nr 1. Kontynuowane będą remonty infrastruktury w Dąbrowie Górniczej i Będzinie,  rozpoczęte jeszcze w marcu. 


Wczoraj przez kilkadziesiąt minut informowaliśmy omyłkowo że zamknięcie szlaku Bielsko-Biała – Łodygowice nastąpi już wczoraj. Trochę się zagalopowaliśmy,  cała inwestycja zaczyna się dzisiaj. Jeszcze raz przepraszamy

Za to na pewno możemy powiedzieć że również od dzisiaj zaczynają się utrudnienia na najbardziej ruchliwej trasie w naszym regionie,  czyli na LK1 w okolicach Dąbrowy Górniczej i Będzinie. Różnica będzie jedynie taka, że w okolicach Bielska-Białej pociągi nie pojadą w ogóle, za to na „jedynce” ograniczona zostanie liczba kursujących pociągów.  Niektóre pociągi PKP Intercity pojadą objazdami przez Sosnowiec Południowy i Mysłowice. Kontynuowana jest budowa przejścia podziemnego na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. 

Koleje Śląskie zarówno na S1 i S5 uruchamiają Zastępczą Komunikację Autobusową.  Prosimy jednak o uważne sprawdzanie rozkładów jazdy obowiązującego na czas remontów na naszych dwóch najważniejszych szlakach kolejowych.

ppz: Trwają prace przy budowie przejścia podziemnego w Dąbrowie Górniczej Ząbkowice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *