Retro ma się świetnie

Podoba się nam każda skuteczna promocja piękna kolei.  Tak jak miało to miejsce wczoraj w Żywcu. Olbrzymia rzesza zadowolonych ludzi za sprawą przejazdu zabytkowego pociągu pokazuje, że jak się chce, to można tą naszą pasję świetnie wykreować.


Tu nie ma zbyt wiele do pisania.  To trzeba zobaczyć, Wczorajsze pojawienie się pociągu retro w Żywcu wywołało prawdziwe poruszenie i spory oddźwięk wśród lokalnej społeczności. Stawiła się one na żywieckim dworcu by podziwiać to, czym kiedyś podróżowano na naszych szlakach.  Sześć wagonów nie wystarczyło by zabrać wszystkich chętnych na przejażdżkę z Żywca do Węgierskiej Górki i z powrotem.

Za należytą oprawę i bezpieczeństwo na peronie żywieckiego dworca odpowiadali przedstawiciele stowarzyszenia Kolej Beskidzka.  Jednym zdaniem – wszystko wyszło elegancko. Wiemy, że szykuje się jeszcze kilka przejazdów zabytkowych pociągów w ciągu najbliższego lata w naszym regionie. Jeśli macie wątpliwości czy się na coś takiego wybrać, to pozbądźcie się ich. Takie imprezy są zawsze widowiskowe…

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 komentarze

  1. Jest więcej takich odcinków, które nadają się na takie imprezy. Podpowiadam gospodarzom Bielska i Cieszyna: Linia na tej właśnie trasie. I niech nikt nie pisze, że to wielomilionowe koszty. Szyny z odzysku z tras modernizowanych do większych prędkości, sieć trakcyjna do likwidacji. Możliwość przedłużenia do Czech. Pozdrawiam miłośników kolei.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *