Wiosenny optymizm

Zazwyczaj nasze felietony mówią o przykrej rzeczywistości. Wytykamy błędy i piszemy o tym o czym zazwyczaj nie wypada wspominać nam w artykułach, jeśli chodzi o nasze zdanie i poglądy. Dzisiaj będzie odwrotnie. Czas spojrzeć na świat optymistycznym okiem. Wiosna nastała i czas abyśmy My wszyscy przestali się denerwować marudzić i narzekać. Dlaczego? Szkoda na to naszego czasu i zdrowia.


W dzisiejszych czasach za wszystkim gonimy. Zawsze mamy mało czasu, więc jak już trafiamy na jakieś opóźnienia czy nieplanowane przeszkody w postaci objazdów, usterek i innych losowych zdarzeń, to jesteśmy niezadowoleni. Za nasze niepowodzenia próbujemy obwiniać innych. Wyżywamy się na osobach, które zazwyczaj są niewinne. Nasz zły humor udziela się osobom w naszej najbliższej okolicy. Denerwujemy się nad straconym czasem i tym samym marnujemy ten czas innym i sobie samym. Dlaczego tak mówię? Czy nie szkoda Wam czasu, żeby marnować go na złe emocje? Czy nie lepiej ten czas spożytkować w inny przyjemny sposób? W chwilach kiedy świat na moment się zatrzymał warto ten czas spożytkować w przyjemny sposób. Spojrzeć na otaczający nas świat i ludzi. Spróbować uśmiechnąć się do siedzącej obok osoby .. zagadać. Zamiast rozlewać złe emocje to spróbować podzielić się z ludźmi tymi pozytywnymi. Czy nasza nerwowość jest w stanie cokolwiek przyspieszyć? Nie! Sprawi, że do końca dnia będziemy gburowaci i zamiast cieszyć się z każdej minuty naszego życia to go najzwyczajniej, bezpowrotnie ZMARNUJEMY. Brak czasu siedzi tylko w naszych głowach. Na wszystko zawsze znajdziemy czas.

Twój pociąg stanął w szczerym polu z powodu usterki. Sugerowany czas jej usunięcia to 30 minut. Znowu stracisz czas .. ale czy na pewno? Zadzwoń w tym momencie do osoby z którą nigdy nie masz czasu pogadać. Zabiera ze sobą książkę, którą nigdy nie masz kiedy przeczytać. Prześpij się albo po prostu wyjrzyj przez okno .. wpatrz się w ten krajobraz za nim, weź głęboki oddech i ciesz się tą chwilą błogiego spokoju. Nie pozwól aby ten czas był zmarnowany. Wykorzystuj każdy moment swojego życia w taki sposób abyś niczego nie musiał żałować, a tym bardziej czasu o którym Ty zadecydujesz czy będzie zmarnowany czy dobrze spożytkowany. Jesienno-zimowy okres depresyjny zostaw już za sobą. Wiosna jest najlepszym okresem aby zacząć wszystko na nowo. Noworoczne postanowienia nie udały się i jesteś z tego powodu niezadowolony? Szkoda czasu na wytykanie sobie swoich niedoskonałości. Zaczynaj na nowo do momentu aż w końcu się uda.

Zawszy gdy słyszę ludzi mówiących, że mają oni pecha w życiu, odpowiadam im, że to wcale nie tak. Najbardziej w oczy rzucają nam się nasze nieszczęścia, a nie zauważamy tego co nam się udało. Nasze wygrane w życiu odbieramy jak coś naturalnego i w ogóle ich nie rejestrujemy stąd nasze porażki są tak bardzo przez nas zauważalne. „Pojechaliśmy na urlop i trafiliśmy na złą pogodę .. ale mamy pecha” – ale to, że przez ostatnie 10 lat mieliśmy ładną pogodę na urlopie to już nie zauważyliśmy? Szukajmy w naszym życiu jak najwięcej pozytywów. W naszym województwie trwają lub w niedługim czasie zaczną się remonty infrastruktury. Są opóźnienia, nieprzyjemne przesiadki a czasem Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Znowu nam zatrują życie… Nie! Wręcz przeciwnie! Dzięki nim poprawi się komfort podróżowania i będziemy mogli pojechać jeszcze szybciej, a ZKA dla odmiany pozwoli nam na zwiedzenie tras i okolic, których może wcześniej nie znaliśmy. Praktycznie na każdej trasie są już wykarczowane drzewa w pasie bezpieczeństwa. Obecnie w naszym regionie dzieje się i dużo zmienia się pozytywnie. Choć mamy pełno zastrzeżeń, uwag i pytań – dlaczego to a nie tamto – to nie możemy mówić, że nic się nie robi. Niektóre decyzje lub ich brak czasem może nas denerwować lub irytować, ale czy warto swoim zdenerwowaniem tracić czas na coś co nie jest tego warte? Wcale nie mówię, że nie mamy walczyć o swoje, ale w sposób którym nie będziemy sobie wyrywać włosów z głowy i tracić nerwów. Nasze opanowaniem, spokój i wytrwałość może być najlepszą bronią. Jeszcze raz przypominam .. WIOSNA nastała! Chcesz coś zmienić, zacznij od siebie. Uśmiechnij się do osoby, którą nie lubisz. Za każdym razem korzystaj ze zwrotów „Dziękuję”, „Dzień dobry”, „Do widzenia”, a uczynisz ten świat lepszym.

Łukasz Bordo

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *