Już niebawem wielka parada

Choć to nie impreza u nas, to miłośnikom kolei hasła „parada parowozów w wielkopolskim Wolsztynie”  bliżej przybliżać nie trzeba. To od lat wielkie święto i widowiskowa impreza, ciesząca się olbrzymim zainteresowaniem widzów. W tym roku Parowozownia Wolsztyn i Koleje Wielkopolskie zaplanowały wielką kolejową majówkę w dniach 27 – 29 kwietnia.


Będzie to jubileuszowa, bo już XXV edycja Parady Parowozów. Odbędzie się ona w sobotę 28 kwietnia. Warto jednak zaplanować dłuższy pobyt w okolicach Wolsztyna, bo choć główna, najbardziej widowiskowa część imprezy, odbędzie się w sobotę, to organizatorzy zaplanowali atrakcje również dla tych którzy zdecydują się wybrać do Wolsztyna na cały weekend. Przykład? Od 27 do 29 kwietnia nadarzy się możliwość całkowicie za darmo zwiedzić najstarszą w Europie czynną parowozownię oraz uczestniczyć w licznych przygotowanych dla przybyłych gości atrakcjach.

Przy okazji Koleje Wielkopolskie informują, że w związku z licznymi prośbami podróżnych z lat ubiegłych, w tym roku przewoźnik uruchomi dodatkowe połączenie relacji Wolsztyn – Poznań. Pociąg pojedzie po widowisku Światło, Para, Dźwięk i będzie obowiązywać w nim normalna taryfa przewozowa i honorowane będą wszystkie ulgi ustawowe i wszystkie oferty specjalne Kolei Wielkopolskich. Więcej informacji TUTAJ

Korzystając z okazji, za stroną http://www.parowozowniawolsztyn.pl/parada2018-program/ prezentujemy szczegółowy program wielkiej kolejowej majówki (choć jeszcze w kwietniu), która od 27 do 29 kwietnia odbędzie się w Wolsztynie.

PIĄTEK, 27 kwietnia

10:00 – Otwarcie Parowozowni

16:00 i 18:00  – Zwiedzanie z przewodnikiem – zbiórka przy Dyspozytorni

20:00 Zamknięcie Parowozowni

SOBOTA, 28 kwietnia

8:00 – Otwarcie Parowozowni

12:00 — Wernisaż wystawy „Parowozowe Impresje 2018” i rozstrzygnięcie konkursu – hala, zaplecze kanału 5

13:00 – 13:30 – Występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej – rampa

13:50 – 15:00 – Parada Parowozów

20:00 – 22:00 – Zamknięcie Parowozowni – przerwa techniczna

22:00 – 23:00 – Widowisko multimedialne „Światło, para i dźwięk” z pokazem sztucznych ogni

Atrakcje dodatkowe:

Kolejka ogrodowa, możliwość wejścia do kabiny parowozu, stoiska promocyjne spółek kolejowych oraz Poczty Polskiej, stanowisko Wolsztyńskiego Klubu Krótkofalowców SP3PWL

NIEDZIELA, 29 kwietnia

9:00 – Zawody maszynistów – wachlarz przed halą

10:00-18:00 – Symulator jazdy pociągiem

12:00-15:00 – Pokaz obrządzania parowozu Pt47-65 – kanał oczystkowy

Dodatkowo – przez cały weekend odbywać się będą odpłatne przejazdy zabytkowymi składami z parowozem i wagonami retro.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *