Korekta do korekty

Jak się okazuje wprowadzane w trakcie trwania rocznego rozkładu jazdy korekty nie są w stanie ogarnąć wszystkich zmian w kursowaniu pociągów spowodowanych przez prowadzone prace modernizacyjne i remontowe. Dlatego w naszym regionie można mówić o czymś takim jak korekta korekty zaproponowanej przez zarządcę infrastruktury przewoźnikom pasażerskim. Szczegóły w komunikacie opublikowanym dzisiaj przez Koleje Śląskie.


W związku ze zmianami w planach modernizacyjnych na linii S5 (Katowice – Bielsko-Biała – Zwardoń) i przedłużeniem prac remontowych pomiędzy Nakłem Śląskim a Tarnowskim Górami, w aktualnym rozkładzie jazdy zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany.

Najważniejsze zmiany będą dotyczyć połączeń na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec. Od 29 maja do 9 czerwca pomiędzy Bielskiem-Białą a Wilkowicami wprowadzony zostanie ruch jednotorowy bez możliwości krzyżowania się pociągów. Z tego względu za dwa nasze pociągi na odcinku Żywiec – Bielsko-Biała Główna będziemy musieli wprowadzić zastępczą komunikację autobusową. Będą to pociągi numer 94801 relacji Katowice (odj. 4:23) – Żywiec (przyj. 6:21) oraz numer 94856 relacji Żywiec (odj. 6:39) – Katowice (przyj. 8:28). Dodatkowo pociąg numer 94817 kursujący w weekendy w terminie 29.05 – 9.06 zostanie odwołany.

Ze względu na prace remontowe na linii S5 zmienią się również godziny kursowania niektórych pociągów na linii S4 (Tychy Lodowisko – Katowice – Sosnowiec Główny), S1 (Gliwice – Katowice – Częstochowa), S6 (Wisła Głębce – Katowice) i S7/S71 (Katowice – Rybnik – Racibórz/Wodzisław Śląski). Drobnym zmianom ulegną również godziny kursowania niektórych pociągów na linii S8 (Oświęcim – Katowice – Lubliniec). W tym przypadku przyczyną zmian jest wydłużenie prac remontowych na odcinku Nakło Śląskie – Tarnowskie Góry.

Szczegółowe informacje na temat planowanych zmian można znaleźć w Liniowym Rozkładzie Jazdy KŚ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *