KŚ konsultują przyszły rozkład

Koleje Śląskie po raz kolejny w tym roku chcą zaprosić swoich podróżnych, wszystkich pasjonatów kolei i przedstawicieli środowisk promujących transport publiczny do konsultacji. Tym razem głównym tematem rozważań ma być nowy rozkład jazdy 2018/2019.


Wszystkie pomysły i sugestie co do tego, jakie zmiany i nowości, które mogłyby zostać wprowadzone do następnego rozkładu jazdy Kolei Śląskich można nadsyłać na adres mailowy: rj19@kolejeslaskie.com. Dla tych, którzy preferują kontakt osobisty zamiast wiadomości mailowych,  KŚ zapraszają na spotkanie w siedzibie spółki przy ulicy Raciborskiej w Katowicach. Odbędzie się ono w czwartek 5 kwietnia od godziny 15:00 (spotkanie przewidziane do godz. 18:00). Przy okazji, ludzie z KŚ proszą o poinformowanie o chęci udziału w spotkaniu mailem na adres miwanska@kolejeslaskie.com do 3 kwietnia do godziny 16:00. W przypadku bardzo dużego zainteresowania zmieniona zostanie lokalizacja na salę w pobliskim budynku ASP (o takiej ewentualności KŚ poinformują mailem wszystkie zainteresowane osoby).

Dla nas ciekawe jest to, że to przewoźnik organizuje takie konsultacje. Daleko nie sięgając. Kilka tygodni temu takie „rozpoznanie” wśród ludności zrobiono choćby w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. Różnica jest tak, że w obu wypadkach za tym badaniem stały tamtejsze urzędy marszałkowskie. U nas tymczasem stworzono projekt rozkładu jazdy 2018/19. Mieliśmy okazję zapoznać się z tym dokumentem i jeśli chodzi o jego zawartość, to dyplomatycznie powiemy tylko tyle, że ze względu na zbliżające się święta spokój i wyciszenie są w tym wypadku wskazane.

Również i my już otrzymaliśmy i nadal otrzymujemy od Czytelników (oczywiście, prosimy o następne) kilka sugestii co w przyszłym harmonogramie kursowania pociągów mogłoby się znaleźć i co z czym na przykład skomunikować. Mamy też kilka swoich sugestii, które na spotkaniu w przyszły czwartek postaramy się przedstawić.

4 komentarze

  1. Wielce konsultują, a potem jak ma przyjść co do czego to robią po swojemu bo nic się nie da albo brak kasy z dotacji albo 10 tyś innych problemów.

  2. Zmiany rozkladu na trasie Gliwice-Czestochowa sa zenujace, obecny rozklad zawiera 10 kombinacji od godz 13, trzeba codziennie sprawdzac jak jedzie pociag

    1. Na terenie Dąbrowy Górniczej oraz między Łazami i Częstochową PLK prowadzi duże „wykopki”, KŚ muszą dostosować się do planów zarządcy infrastruktury.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *