PESA dostarczy wagony do Tramwajów Śląskich

Nawet do 40 nowych tramwajów wieloczłonowych może zostać dostarczonych na śląską sieć tramwajową. W zeszłym tygodniu wybrana została najkorzystniejsza oferta w przetargu pn.: „Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego etap I”


Zamówienie dotyczy dostawy 27 nowych tramwajów niskopodłogowych, jednokierunkowych o długości mieszczącej się w przedziale 22-25 m oraz 8 nowych tramwajów niskopodłogowych, jednokierunkowych o długości mieszczącej się w przedziale 30-32 m. Dodatkowo Zamawiający ma prawo opcji w postaci dostawy do 5 sztuk nowych tramwajów z przedziału 22-25 metrów. W przetargu swoje oferty złożyło dwóch producentów. Konsorcjum Stadler Polska Sp. z o.o. i Solaris Tram Sp. z o.o. zaoferowało 227 755 348,00 zł netto, zaś Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. swoją usługę wyceniło na kwotę 220 987 000,00 zł netto.

Jako najkorzystniejszą ofertę wybrano propozycję bydgoskiego producenta, który w ocenie kryteriów otrzymał 100 punktów, jednocześnie odrzucono ofertę złożoną przez konsorcjum firm Stadler i Solaris. Wszystkie pojazdy w zamówieniu mają trafić do spółki Tramwaje Śląskie najpóźniej za 4 lata. Termin realizacji dla tramwajów 25-metrowych kończy się 31 marca 2020 r., zaś dla wagonów do 32-metrowych ostateczny termin to 30 czerwca 2020 r.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *