Trzy człony na Trzech Braciach

Przez pewien czas, z różnych przyczyn, „odpuściliśmy” sobie korzystanie z pociągu Trzej Bracia z Cieszyna do Katowic. W tym tygodniu dwukrotnie skorzystaliśmy z tego połączenia i stwierdzamy autorytatywnie, że coraz bardziej się nam to wszystko podoba.


Pierwsza, najważniejsza zmiana rzuca się w oczy po przybyciu rankiem na dworzec w Cieszynie. W obu wypadkach przy trzecim peronie czekała na nas jednostka 21WEa, czyli mówiąc po chłopsku, trzyczłonowy Elf2. I ta zmiana się nam podoba. Bo przecież EN57 bardzo często spotykany do tej pory na tej linii również jest pojazdem trzyczłonowym, jednak w tym wypadku trzy człony trzem członom nierówne i zdecydowanie opowiadamy się za wersją z tego tygodnia.

Cieszy nas, że ludzi w pociągu jest coraz więcej. Oczywiście, nie można powiedzieć, że trzyczłonowy elf pęka w szwach, jednak liczba pasażerów, aktualnie korzystających z tej relacji jest bez porównania większa niż kilka tygodni temu. Więcej, jest ona porównywalna do frekwencji spotykanych na innych liniach KŚ o tej porze. Wczoraj pociąg zameldował się w Goczałkowicach z około 40 procentowym obłożeniem. A potem Pszczyna i Tychy sprawiły, że  w Katowicach na peron z naszego pociągu wysypała się całkiem spora grupa osób. Dlatego, choćby z przedstawionych tu powodów z chęcią będziemy nadal promować połączenie, do powstania którego nieco się przyłożyliśmy. Choćby przez nadanie mu nazwy.

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Jeszcze kilka miesięcy temu wiele kursów nie tylko Trzech Braci, pokonywało odcinek Zebrzydowice – Cieszyn na „pusto”, bez wymiany choćby jednego pasażera. Teraz normą staje się, że na każdym przystanku na linii 90 na ten pociąg czekają pasażerowie, którzy potem jadą nie tylko do Katowic, ale i dalej. Ale tu na pewno sprawdziłoby się lepsze skomunikowanie tej relacji w stolicy województwa, gdyż ktoś chcący podróżować w kierunku Częstochowy musi poczekać na następny pociąg w tym kierunku niespełna 70 minut.

5 komentarzy

  1. We wtorek rano z Cieszyna jechał EN57-1823 na Braciach. Jutro natomiast pojedzie 21WEa – 002.

  2. Dzisiaj jechałem o 7.55 Niestety jechało od Cieszyna tylko 5 osób. Żeby było śmieszniej to BusBrother wyjeżdża o 7.50 i jest pełny. Niestety wszyscy lecą na tymczasowy dworzec przy browarze a kolejowy jest pusty i wymarły. Niby wszystko gotowe ale nic sie nie rusza do otwarcia. Ktoś łapę na tym trzyma

  3. Ciekawe jak frekwencja będzie wyglądać w trakcie, a także po zamknięciu szlaku na pół roku?

  4. Dzisiejsi „Trzej Bracia” z Katowic na tak usyfionym EN57, że żal patrzeć, a tym bardziej jechać. Myślę, że Konduktor_KS, który temu składowi „kierowniczył” przytaknie

  5. I co po nowych pociągach skoro w nich zimno.
    I tak jest od początku jak KŚ weszły. Zimno zima zimno latem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *