Portal Pasażera na nowo

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaprezentowały odświeżoną wersję portalu pasażera. Ma być bardziej czytelny i przejrzysty, czyli przyjemniejszy w obsłudze od poprzednie wersji. Na razie są to testy, dlatego najnowsza odsłona portalu dostępna jest jako wersja beta.


Wyszukiwarka połączeń kolejowych jest wsparciem dla podróżnych na etapie planowania i w czasie trwania podróży pociągiem. Pozwala uzyskać kompleksowe informacje na temat połączeń, aktualnego rozkładu jazdy i usług oferowanych w podróży. Umożliwia także śledzenie pociągów na mapie w czasie rzeczywistym. Podróżni z zagranicy mogą korzystać z angielskojęzycznej wersji portalu. Nowa odsłona strony odpowiada na zgłaszane potrzeby użytkowników sieci.

Portal Pasażera zyskał nową szatę graficzną i formę prezentowania danych. W nowym serwisie postawiono na przejrzystą prezentację – podkreślone zostały podstawowe informacje, niezbędne dla podróżnego. Zainteresowani szczegółowymi danymi znajdą je w odpowiednich zakładkach.

Serwis został przystosowany do działania na różnych rozdzielczościach ekranów oraz w przeglądarkach mobilnych. Możliwe jest planowanie podróży na smartfonach w niezbędnym powiększeniu. Dzięki temu nawet na małych ekranach podróżny może bez problemu sprawdzić informacje dotyczące przejazdu pociągiem. Zmiany w strukturze programu zapewnią szybsze działanie portalu.

Nowa wersja wyszukiwarki daje użytkownikowi możliwość konfiguracji szybkich połączeń – może on zapisywać swoje ulubione relacje i mieć do nich dostęp bezpośrednio na głównej stronie serwisu (do momentu wyczyszczenia przez użytkownika ciasteczek). W górnej części portalu, z każdego poziomu działania, dostępna jest funkcja Znajdź pociąg. Podróżny wybiera odjazdy i przyjazdy z danej stacji oraz godzinę.
W nowy sposób prezentowane są także osie czasu połączeń. W każdym momencie użytkownik może także zapoznać się z każdą funkcjonalnością strony dzięki opisom elementów dostępnych po wyborze przycisku Infotip na górze strony. Dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowana została, specjalna kontrastowa wersja serwisu.

Jednym słowem nowa odsłona portalu pasażera. Czy będzie lepsza od dotychczasowej? Czas pokaże, zaś czytelność i łatwość obsługi to kwestia czasu i wprawy w poruszaniu się po konkretnym portalu. Czeka nas przesiadka na nowe co wiąże się z kolejnym przywyknięciem do nowego. Wersja Beta dostępna TUTAJ

One comment

  1. Cóż, jestem konserwatystą, nie podoba mi się… Wprawdzie opinię swoją wyrażam po niedługiej styczności z nową wersją, ale jest dla mnie zbyt toporna, brakuje kilku funkcjonalności (albo nie potrafię ich jeszcze znaleźć), nie działa wysyłanie połączenia mailem. Mam nadzieję, że się im coś wykopyrtnie i ta wersja nie wejdzie 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *