Taniej od kwietnia

1 kwietnia zostaną wprowadzone kolejne zmiany w cenniku korzystania z komunikacji miejskiej w naszym regionie. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP z dumą informuje na swojej stronie, że większość biletów okresowych od tego dnia będzie tańszych. Obniżki mają wahać się w wysokości od około 4 do ponad 20 procent, w zależności od rodzaju biletu.


Wszystkie zmiany w taryfie KZK GOP zostają wprowadzane w związku z przyjęciem przez Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii założeń zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego oraz „Porozumienia w sprawie ustanowienia zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego„, które zostało podpisane pomiędzy GZM, KZK GOP, MZKP, MZK Tychy oraz gminą Rudziniec.

Od 1 kwietnia wszystkie bilety okresowe i papierowe bilety jednorazowe oraz kupowane przez telefony komórkowe bilety jednorazowe staną się wspólną ofertą biletową organizatorów komunikacji działających w obszarze Metropolii i obowiązywać będą, tak jak dotychczas na liniach organizowanych przez KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz dodatkowo na liniach organizowanych przez MZK Tychy. Wyjątkiem są jednorazowe bilety kodowane na karcie ŚKUP, które obowiązują wyłącznie w komunikacji KZK GOP oraz MZKP Tarnowskie Góry, a także taryfa odległościowa, która obecnie dostępna jest również tylko w pojazdach KZK GOP oraz MZKP.

Dodatkowo, od 1 kwietnia zostaną zlikwidowane wszystkie rodzaje elektronicznych biletów okresowych z limitem przejazdów oraz wybrane rodzaje elektronicznych biletów okresowych bez limitu przejazdów tj.:
– z grupy biletów imiennych bez limitu przejazdów wycofane ze sprzedaży będą bilety: 48-godzinne, 5-, 14-dniowe oraz bilet 30-dniowy upoważniający do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie jednego miasta (gminy) oraz wakacyjny,
– z grupy biletów na okaziciela bez limitu przejazdów wycofane zostają bilety: 48-godzinne, 5- oraz 14-dniowe.

Ponadto w związku z wprowadzeniem bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat wycofany zostanie z oferty także bilet szkolny.

Szczegółowy cennik, który będzie obowiązywał od 1 kwietnia znajduje się tutaj

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *