Zamiast do sklepu, to…

– Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszego województwa miało okazję wybrać się z nami na wycieczkę w ten słoneczny dzień. Jest to na pewno zdrowy sposób spędzania czasu i ekologiczny sposób podróżowania, do czego chcemy w Kolejach Śląskich zachęcać dzieci i ich rodziców – powiedział Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.


Sternik naszego regionalnego przewoźnika kolejowego odniósł się w ten sposób do pierwszej edycji tzw. Rodzinnej Niedzieli. To propozycja bezpłatnych przejazdów dla rodziców w niedziele wolne od handlu, mająca być ofertą ze strony KŚ dla społeczeństwa w związku z wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Tłumacząc na ludzki – w KŚ chcą, by ludzie skoro już decydują się w wolny dzień na wyjście z domu, to jedną z możliwości wypełnienia wolnego czasu, który powstał poprzez zamknięcie sklepów, była to wycieczka za miasto z wykorzystaniem kolei. Wczoraj Rodzinna Niedziela miała swoją pierwszą „edycję”. Okazuje się, że akcja wyjątkowo przypadła do gustu śląskim rodzinom – z oferty skorzystało prawie 4400 osób.

– Dla przypomnienia, bezpłatne przejazdy dla rodziców oferujemy w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Kolejne okazje do skorzystania z Rodzinnych Niedzieli nadarzą się zatem 1 kwietnia, 13 maja i 10 czerwca. Wówczas wystarczy kupić bilet jedynie dla dziecka – jeden lub dwójka rodziców jadą całkowicie bezpłatnie – informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Na pewno na sukces akcji, bo nie można tego inaczej nazwać, złożył się fakt panującej wczoraj świetnej aury i, jak na początek marca, bardzo wysokiej temperatury. Nic zatem dziwnego, że w tym dniu nie brakowało amatorów wypraw w góry. Jak zbadano w KŚ – największym zainteresowaniem cieszyły się połączenia w kierunku Wisły oraz Żywca i Zwardonia. Na taki kierunek weekendowych wypraw zdecydowała się prawie połowa uczestników akcji. Nie brakowało również chętnych na wycieczkę do Cieszyna czy Raciborza. Z naszych źródeł z kolei wiemy, że wczoraj odnotowano jedną z najlepszych frekwencji w historii pociągu Olza z Cieszyna do Katowic. Z Zebrzydowic w kierunku stolicy województwa wyjechało blisko 80 osób.

ppz: Sporo osób w ramach akcji Rodzinna Niedziela zaoferowanej przez Koleje Śląskie, wybrało się wczoraj pociągiem w okolice Żywca

2 komentarze

  1. Należy dodać że z tego powodu nowe składy stały w Katowicach na Raciborskiej, a do Zwardonia i Wisły jeden za drugim jeździły stare kible. Wiem bo widziałem

    1. Po godzinie 10 z Katowic do Wisły jechał Flirt. Niestety jedyna toaleta w nim była nieczynna.
      Ogólnie bardzo dobry pomysł, niestety wykonanie gorsze. Wciąż rażą brudne pociągi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *