Smog się przemieszcza

Dzisiaj za sprawą silnie zanieczyszczonego powietrza znów jeździmy pociągami Kolei Śląskich za darmo za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Ale nie o tym chcieliśmy napisać, tylko o tym, że rozwiązanie rodem z KŚ zaczyna znajdować naśladowców w naszym kraju.


Ilekroć pojawia się sprawa „alarmu smogowego” tyle razy dostajemy od Was pytania jak to naprawdę jest z tymi uprawnieniami do korzystania z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Rzecz dotyczy szczególnie profilu na portalu Facebook.  Ponownie odsyłamy do naszego artykułu sprzed kilkunastu dni, gdzie Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy KŚ, naszym zdaniem, zrozumiale wyjaśnia zasady obowiązujące podczas możliwości jazdy pociągiem za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

Też kilkakrotnie zgłaszaliśmy swoje wątpliwości co do formuły honorowania tego dokumentu i jak się to ma do tych, którzy skrupulatnie płacą za bilety bądź nie posiadają samochodu. Nie podważamy w żaden sposób starań o to by nam ulżyć w dniach gdy jest naprawdę źle, tylko czy korzystają z tego wszyscy którzy naprawdę na to zasługują

Jednak okazuje się że pomysł tu zrodzony zaczął znajdować naśladowców w innych regionach kraju. W minioną sobotę pociągami Kolei Dolnośląskich mogli za darmo pojeździć sobie kierowcy w rejonie Wrocławia. W podobny sposób zareagowały tego dnia Przewozy Regionalne, które wprowadziły podobne rozwiązanie dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej. To pokazuje, że choć wątpliwości są, to jednak jest to działanie w słusznym kierunku.

Choć tak naprawdę – walka ze smogiem to nie zadanie kolei lecz kogoś zupełnie innego i konieczność zastosowania zupełnie innych rozwiązań.

2 komentarze

  1. Co jakiś czas czytamy ile to milionów miasto Sosnowiec zamierza wydać na walkę ze smogiem. Nie znalazłem informacji, żeby chcieli np. dogadać się z KŚ w sprawie zwiększenia liczby pociągów na LK62. Wzdłuż tej linii mieszka mnóstwo Sosnowiczan

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *