Przetarg na myjkę

Spółka Koleje Śląskie ogłosiła długo oczekiwany przetarg na myjnię dla swojego taboru. Według zamówienia, pierwszy pociąg przez myjkę powinien przejechać we wrześniu bieżącego roku.


Bardzo dobre informacje dotarły do nas z ulicy Raciborskiej w Katowicach. Śląskiemu przewoźnikowi kolejowemu, myjnia dla taboru kolejowego jest potrzebna jak rybie woda. Jeszcze w tym roku skończy się problem ręcznego mycia pociągów. Już niedługo w znacznie szybszy i skuteczniejszy sposób będzie można umyć zabrudzone pociągi, co ułatwi utrzymanie w czystości całego taboru Kolei Ślaskich.

Przedmiotem zmówienia jest „Wykonanie przejezdnej myjki taboru kolejowego wraz z usługą utrzymania dla potrzeb Kolei Śląskich Sp. z o.o.„. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację zamówienia. Dodatkowo powinien zapewnić usługę utrzymania myjki przez okres 72 miesięcy od daty pierwszego uruchomienia.

Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty stanowić będą:

  • Cena – 60 pkt.
  • Czas realizacji – 30 pkt.
  • Deklarowane zużycie/zapotrzebowanie mediów – 10 pkt.

Otwarcie kopert nastąpi 3 kwietnia, zaś ich ocena i ogłoszenie najkorzystniejszej oferty nastąpi nie później niż 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert.

2 komentarze

  1. Myjka na Łzach albo w Dąbrowie Górniczej a ci problem mają zamiast się dogadać z taborem to konkursy organizują a te elfy to badziew plastikowy -20 na dworze i to nie jeździ tylko płacze bo stare En śmigają niezawodnie i kibelki mają sprawne a tooo następnym razem jak będą nieczynne wucety w tych elfach to leje na drzwi tego elfiego tramwaju 0 klimatu dziadostwo że aż dupie ściska a pkp się jara tym szajsem jak by mieli pochodnie w dupach

  2. Czytając specyfikację w wymaganiach nie zauważyłem aby w/ w myjka została wyposażona w dmuchawy suszace. Oby wykonawca zastosował takie dmuchawy, pozwoli to na dosuszenie pojazdu oraz na niepowstawanie zaciekow. Oczywiście przy niższych temperaturach, powietrze powinno być podgrzewane tak aby wysuszyć gumowe elementy drzwi. Zobaczymy co zostanie wykonane w finalnej wersji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *