Wybrano szefa ZTM

W ubiegłym tygodniu Marek Kopel został wybrany na dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego, który już za kilka miesięcy ma odpowiadać za organizację transportu publicznego na terenie metropolii. Prawdę powiedziawszy, szykuje się kolejny eksperyment w naszym regionie, który będzie przeprowadzany na żywej tkance.ZTM już niebawem ma stać się jedynym organizatorem komunikacji na terenie metropolii i o ile zastąpienie KZK GOP wydaje się naturalnym ruchem, o tyle plany podporządkowania MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry budzą spore wątpliwości. Bo wspólny bilet to jedno, ale jak radzą sobie poszczególni organizatorzy, to inna para kaloszy.

Jak było wyżej, pierwszym szefem ZTM został Marek Kopel były prezydent Chorzowa, który do tej pory był wiceprzewodniczącym KZK GOP – był jedynym kandydatem w konkursie. Nic dziwnego, że momentalnie pojawiły się wątpliwości, czy ZTM posiłkując się kadrami KZK GOP nie pójdzie tą samą, niezbyt akceptowaną przez pasażerów, drogą. Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie jeszcze czas, ale na początek nie obyło się też bez wątpliwości o sposób przeprowadzenia konkursu na stanowisko szefa ZTM.

Ponieważ nie jesteśmy w pełni wiedzy jak ta transformacja komunikacji metropolitarnej ma wyglądać, zmuszeni zostaliśmy do zerknięcia tu i ówdzie. Pomoc znależliśmy na portalu Facebook. Jest tam fanpage Wspólny bilet w GOP. Warto tam zerknąć bo ze strony prowadzących profil, w komentarzach pod informacją o przeprowadzonym konkursie pada kilka mądrych pytań, na które osobiście odpowiada Kazimierz Karolczak, szef metropolii.

Warto też dodać, że jak podaje Dziennik Zachodni – w tym roku pierwszym zadaniem ZTM będzie połączenie linią autobusową lotniska w Pyrzowicach z miastami metropolii.

6 komentarzy

  1. No to możemy się pożegnać z tramwajami na Śląsku i Zagłębiu. Ten gość wie jak likwidować linie tramwajowe. Brawo za mądrą decyzję.

  2. Żenujące. Po co ZTM, skoro będzie KZK GOP bis ?… czyli miejsce, gdzie lądują samorządowcy, (politycy), zamiast fachowców od transportu publicznego.

  3. Wybór budzi bardzo duży niesmak. W całym kraju nie było ani jednego chętnego menedżera, który podjąłby się zadania? Kopel jest wizerunkowo spalony, to jeden z nielicznych lokalnych samorządowców którzy mają tak negatywny elektorat, że aż się temu elektoratowi chciało pójść na wybory i odsunąć człowieka od władzy. A to już duży wyczyn.

  4. Tu jest potrzebny specjalista przez od transportu, a nie jakiś… przez grzeczność nie będę kończył.

  5. Przydało by się przypomnieć iz to Towarzysz Kopel zlikwidował tramwaj linii 12 bo mu nie pasował … po za tym był wice prezesem KzkGop czyli prócz ceny biletów to i to się nie zmieniło

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *