Ruszyły prace na Brynowie

Od piątku w rejonie obecnej pętli tramwajowej Katowice Brynów rozpoczęły się przygotowania do budowy węzła przesiadkowego. Jedna z dwóch największych powstających w mieście inwestycji tego typu ma być gotowa przed końcem 2019 roku.


Inwestycja obejmie: dwukondygnacyjny parking o pojemności 400 miejsc, jednopoziomowy parking o pojemności 52 miejsc (dla funkcji park&ride), przystanki, w tym zadaszone perony oraz miejsca oczekiwania i wymiany podróżnych typu „drzwi-drzwi”, poczekalnię z toaletą, sprzedażą biletów i małą gastronomią, parking dla rowerów typu bike&ride, miejsca dla taksówek i miejsca wysiadania typu kiss&ride.

Teren przyszłego węzła został przekazany wykonawcy – konsorcjum firm Warbud oraz Stor – w połowie stycznia, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pierwsze prace, które rozpoczęły się w piątek, związane są z wycinką drzew i krzewów. Potrwają one około trzech tygodni.

Na przełomie marca i kwietnia przygotowane zostanie zaplecze budowy (montaż kontenerów, wykonanie tymczasowych przyłączy mediów), wykonane zostaną też prace geodezyjne oraz geotechniczne. Inwentaryzacja stanu budynków w bezpośrednim otoczeniu będzie prowadzona przed zasadniczymi robotami budowlanymi.

O kolejnych krokach i zmianach w organizacji ruchu miasta będzie informować z wyprzedzeniem.

* Fot. UM Katowice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *