Powracające elfy

Na dzisiaj zaplanowany jest odbiór techniczny i wyjazd z bydgoskiej Pesy do Katowic jednostki EN76-005 Kolei Śląskich. Przypomnijmy to pociąg, który został uszkodzony przez powalone drzewo podczas ubiegłorocznej wichury w okolicach Kobióra. To niestety nie jest ostatnia jednostka w parku taborowym KŚ, która oczekuje na naprawę po zdarzeniach losowych.


Ponieważ po zdarzeniu w Szaflarach w ubiegłym tygodniu taki proces naprawczy, czeka pociąg EN71AKŚ-100, to właśnie na przykładzie tej jednostki postaramy się przyjrzeć ile trwa takie doprowadzenie, jakże potrzebnego pociągu, a nie uszkodzonego z winy przewoźnika, do stanu pozwalającego go ponownie wysłać na tory w normalny rejsowy kurs.

Długą AKŚkę dopiero to wszystko jednak czeka, natomiast jednostka EN76-005 mająca dzisiaj wyjechać z Bydgoszczy do katowickiej bazy KŚ została poszkodowana przez powalone drzewo w trakcie ubiegłorocznych jesiennych wichur i jest już po procesie doprowadzającym ją do stanu użyteczności publicznej. Przynajmniej, wszystko wskazuje, że tak już jest. Ostateczną decyzje podejmą obecni na miejscu w Bydgoszczy komisarze techniczni śląskiego przewoźnika. O tym, od kiedy nasz elf przebywa na naprawie najlepiej dokumentuje nasz artykuł z… 31 października ubiegłego roku.

Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym tygodniu do dyspozycji naszego przewoźnika zostanie przekazana także jednostka 27WEb – 003, która ma zostać odebrana po przeglądzie czwartego poziomu. Ponieważ dzisiaj wtorek to specjalnie używamy zwrotu – „nie jest wykluczone” bo dotychczasowe doświadczenia jasno wskazują, że zapowiadane zjawisko zaistnieć w piątek może, choć wcale nie musi. Inną sprawą jest też to, że każda jednostka po naprawie czy przeglądzie przyjeżdżająca do nas z Bydgoszczy cieszy, choć nas jak i Was bardziej z pewnością uradowałaby wieść, że z tamtego rejonu przyjedzie na Raciborską do Katowic coś nowego. Na przykład jakiś 22WEd?

 

5 komentarzy

    1. 22WEd jest chyba jak z Kubicą. Pojawia sie, ma już być a potem znów znika i na jakiś czas cisza. Strasznie długo to wszystko trwa. Jak dostarczenie nowych tak odbiory po przeglądach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *