Powracające elfy

Na dzisiaj zaplanowany jest odbiór techniczny i wyjazd z bydgoskiej Pesy do Katowic jednostki EN76-005 Kolei Śląskich. Przypomnijmy to pociąg, który został uszkodzony przez powalone drzewo podczas ubiegłorocznej wichury w okolicach Kobióra. To niestety nie jest ostatnia jednostka w parku taborowym KŚ, która oczekuje na naprawę po zdarzeniach losowych.


Ponieważ po zdarzeniu w Szaflarach w ubiegłym tygodniu taki proces naprawczy, czeka pociąg EN71AKŚ-100, to właśnie na przykładzie tej jednostki postaramy się przyjrzeć ile trwa takie doprowadzenie, jakże potrzebnego pociągu, a nie uszkodzonego z winy przewoźnika, do stanu pozwalającego go ponownie wysłać na tory w normalny rejsowy kurs.

Długą AKŚkę dopiero to wszystko jednak czeka, natomiast jednostka EN76-005 mająca dzisiaj wyjechać z Bydgoszczy do katowickiej bazy KŚ została poszkodowana przez powalone drzewo w trakcie ubiegłorocznych jesiennych wichur i jest już po procesie doprowadzającym ją do stanu użyteczności publicznej. Przynajmniej, wszystko wskazuje, że tak już jest. Ostateczną decyzje podejmą obecni na miejscu w Bydgoszczy komisarze techniczni śląskiego przewoźnika. O tym, od kiedy nasz elf przebywa na naprawie najlepiej dokumentuje nasz artykuł z… 31 października ubiegłego roku.

Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym tygodniu do dyspozycji naszego przewoźnika zostanie przekazana także jednostka 27WEb – 003, która ma zostać odebrana po przeglądzie czwartego poziomu. Ponieważ dzisiaj wtorek to specjalnie używamy zwrotu – „nie jest wykluczone” bo dotychczasowe doświadczenia jasno wskazują, że zapowiadane zjawisko zaistnieć w piątek może, choć wcale nie musi. Inną sprawą jest też to, że każda jednostka po naprawie czy przeglądzie przyjeżdżająca do nas z Bydgoszczy cieszy, choć nas jak i Was bardziej z pewnością uradowałaby wieść, że z tamtego rejonu przyjedzie na Raciborską do Katowic coś nowego. Na przykład jakiś 22WEd?

 

5 komentarzy

    1. 22WEd jest chyba jak z Kubicą. Pojawia sie, ma już być a potem znów znika i na jakiś czas cisza. Strasznie długo to wszystko trwa. Jak dostarczenie nowych tak odbiory po przeglądach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *