Częstochowskie MPK spełnia marzenia

Na terenie Zajezdni MPK w Częstochowie odbyło się spotkanie, podczas którego dwaj młodzi miłośnicy komunikacji miejskiej z Częstochowy spełnili swoje marzenia. 7-letni Tomasz i 6-letni Fabian jedne z pierwszych listów, które napisali w swoim życiu, skierowali do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie z prośbą o możliwość poznania osób odpowiedzialnych w naszym mieście za komunikację miejską oraz zwiedzenie zajezdni i przejażdżkę autobusem w towarzystwie kierowcy. 


W uznaniu determinacji, odwagi i wyjątkowej pasji przejawianej przez chłopców w tak młodym wieku, z rąk Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Prezesa MPK, Mariusza Sikory i jego z-cy, Roberta Madeja mali bohaterowie otrzymali drobne upominki i podziękowania.

– Muszę przyznać, że bardzo nam zaimponowaliście. Cieszę się, że już u tak młodych pasażerów nasza komunikacja miejska wzbudza pozytywne emocję. Dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za taką postawę. Naszym priorytetem w mieście w ramach Programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” jest wprowadzanie udogodnień w komunikacji miejskiej z myślą o wszystkich, ale przede wszystkim o najmłodszych. Bo to wy będziecie stanowic o przyszłości komunikacji miejskiej i całego naszego miasta w następnych dekadach – podkreślił Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Jako przykład otwarcia się na młodych pasażerów gospodarz miasta zwrócił uwagę na pilotażowy program darmowych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży funkcjonujący w Częstochowie od jesieni ubiegłego roku. W jego ramach dotychczas zostało wydanych 12876 darmowych doładowań. Dwa z nich należą także do Tomasza i Fabiana. Od nowego roku szkolnego program ma zostać rozszerzony o młodzież licealną z Częstochowy.

Prezes MPK, Mariusz Sikora wręczając młodym pasjonatom miniaturki autobusów zwrócił uwagę na fakt, że miejski przewoźnik jest otwarty na edukację dzieci i młodzieży nie tylko od święta, ale także na co dzień.

–  Po feriach wznawiamy projekt „Akademia Młodego Pasażera”, dzięki któremu do tej pory dzieci z 15 placówek szkolnych i przedszkolnych mogły poznać tajniki naszej komunikacji miejskiej wizytując zajezdnię oraz nauczyć się zachowań, które pozwalają na bezpieczne podróżowanie autobusami i tramwajami. Łącznie było to już ok. pół tysiąca młodych pasażerów i mamy nadzieję, że kolejne chętne do udziału w programie szkoły będą się do nas zgłaszać. – powiedział Mariusz Sikora.

Po przejażdżce autobusem na terenie zajezdni, zwiedzaniu nowej hali autobusowej i dyspozytorni był też czas na słodki poczęstunek i refleksję młodych pasjonatów komunikacji miejskiej w Częstochowie. Zarówno Tomasz, jak i Fabian nie wykluczyli, że w przyszłości chcieli by swoje pasje realizować z MPK nie tylko jako pasażerowie, ale…także w charakterze pracowników firmy.

* Fot. MPK Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *