Częstochowa kupuje diesle

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie ogłosiło przetarg na zakup i dostawa 12 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych) napędzanych silnikiem zasilanym olejem napędowym.


Przypomnijmy, w ubiegłym roku Solaris Bus & Coach zrealizował dla Częstochowy dostawę 40 sztuk Nowych Urbino 12. Czy tym razem również nowe autobusy dostarczy producent z Bolechowa? Nowe pojazdy swoją specyfiką i wyposażenie przypominać mają zakupione w zeszłym roku autobusy. Dla pasażerów przygotowanych zostanie szereg udogodnień, w tym m.in. klimatyzacja strefy pasażerskiej, ładowarki USB czy biletomat.

Kryterium oceny ofert stanowić będą:

  • cena – 60%,
  • parametry techniczne i eksploatacyjne – 35%,
  • obsługa serwisowa – 5%.

Chętnych na dostarczenie nowych autobusów poznamy 20 marca 2018 roku o godzinie 12:00

2 komentarze

  1. To świadczy o głupocie ludzi zarządzającymi MPK. Mają nowa stacje CNG i jedyne 2 sprawne mercedesy zasilane tym paliwem. jeśli hybrydy zostaną wycofane/zezłomowane itp to co zamierzają z nią zrobić? Solaris olał możliwość realizacji zamówienia dodatkowego z poprzedniego przetargu i tu nadążała się świetna okazja na zakup nowych autobusów na CNG.

    1. Racja. MPK zapłaciło grube pieniądze na stacje CNG i co? Hybrydy stoją już 9 miesięcy, a ze stacji korzystają 2 autobusy. Szkoda słów…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *