Łapiemy też nagrody

Kilka dni temu głowiliśmy się jak uatrakcyjnić naszą zabawę „Złap Swojego Kibla”. W poszukiwaniu oryginalności poszliśmy oczywiście na łatwiznę i uznaliśmy, że nagrodzimy autorów najlepszych zdjęć fajnymi gadżetami, które mam nadzieję i im przypadną do gustu.


„Złap Swojego Kibla” to nasza noworoczna inicjatywa, mająca na celu fotografowanie jednostek EN57 przybyłych właśnie do naszego regionu, które jeszcze przez kilkanaście miesięcy wozić nas po naszych kolejowych traktach. Przesłaniem było ukazanie rzeczywistego stanu pociągów, które na śląskie tory w delegacje wysłały Przewozy Regionalne. Tymczasem Wasze zainteresowanie zabawą (akcją?) przeroso nasze najśmielsze oczekiwania. I stąd postanowiliśmy fotografowanie wysłużonych kibli bardziej sformalizować. Zresztą czytaliśmy uważnie Wasze komentarze i sugestie i, jak doradzacie, może za kilka tygodni pouganiamy się razem za innymi jednostkami spotykanymi w naszym województwie. Na razie gonimy jednak za EN57.

Jak było wyżej, hobbistyczna zabawa przeradza się w konkurs z nagrodami. Zajrzeliśmy do naszej coraz przepastniejszej skrzyni z nagrodami i uznaliśmy, że autorzy najlepszych zdjęć dostaną – naszą koszulkę „Legenda (z) Metalu”, bardzo elegancki notes sygnowany przez firmę Stadler  a i jakaś koszulka czy kamizelka z logiem Kolei Śląskich się znajdzie. Łącznie uhonorujemy pięć najlepszych fotografii.

Drobne zmiany nastąpią w przedmiocie łapania. W końcu wszystkie kible nasze są i znosimy podział na te sprzed nowej umowy Kolei Śląskich z Przewozami Regionalnymi i te, które w myśl tego porozumienia dopiero do nas przybyły. Teraz status wszystkich jednostek jako „uczestników” konkursu jest taki sam i nie ma znaczenia czy jeździ ona na naszych torach miesiąc czy rok. Bardziej interesuje nas stworzenie pewnego portfolio dokumentującego ostatni okres funkcjonowania tych jednostek w naszym regionie. Za co już dziękujemy!

W tym momencie łapanie uważamy za rozpoczęte, natomiast od Waszego zaangażowania będzie zależało do kiedy te stare poczciwe pociągi będą przedmiotem zabawy. Termin jej zakończenia podamy jak uznamy, że tempo zmagań zaczyna „siadać”. Nie zmieniają się adresy gdzie wysyłacie zdjęcia. W formie wiadomości na nasz profil na portalu Facebook lub mailowo na kontakt@silesiainfotransport.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *