W Gliwicach znów bez rozstrzygnięcia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach po raz drugi unieważniło przetarg dostawę dwunastu sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m. 


Na dwanaście sztuk autobusów przegubowych napędzanych silnikami diesla Euro 6 spółka chciała przeznaczyć 17,712 mln złotych brutto, co daje jednostkową cenę na poziomie 1,2 mln złotych netto. Niska cena wraz z krótkim terminem dostawy oraz wysokimi wymaganiami w zakresie gwarancji skutecznie zniechęciła potencjalnych producentów do złożenia swoich ofert. Po raz drugi przewoźnik musiał unieważnić swoje postępowanie.

To już drugi w tym miesiącu unieważniony przetarg przez PKM Gliwice. W połowie miesiąca przewoźnik unieważnił postępowanie na dostawę czterech autobusów klasy MAX, więcej informacji na ten temat znaleźć można TUTAJ.

Czy doczekamy się kolejnego podejścia do zakupu dwunastu autobusów przegubowych? Przekonamy się niebawem, jednak jeśli w Gliwicach liczą na korzystne rozstrzygnięcie to chyba będzie trzeba nieco zmodyfikować założenia przetargu, tak by zachęcić potencjalnych producentów do złożenia swojej oferty.

* Fot. PKM Gliwice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *