Nie tylko Zakopane

W najbliższą sobotę i niedzielę a także przez dwa kolejne lutowe weekendy mieszkańcy naszego regionu znów będą mogli skorzystać z Ornaka, czyli sezonowego pociągu Kolei Śląskich na trasie Katowice – Zakopane. Tym razem głównym powodem uruchomienia relacji są ferie zimowe dla uczniów z województwa śląskiego. I choć przez najbliższe dni na stolicę Tatr głównie spoglądać będą miłośnicy skoków narciarskich, to akurat przekornie, my chcielibyśmy zwrócić uwagę na to połączenie przedstawicielom zupełnie innej formy rekreacji. Tym bardziej, że koszty skorzystania z Ornaka np. przy wykorzystaniu taryfy Silesia Weekend nie są wygórowane i przystępne na praktycznie każdą kieszeń.

Dzisiaj nasze przesłanie kierowane jest do miłośników górskich wędrówek, których akurat na wyjazd do Zakopanego tym razem nie będziemy namawiać. Bo ludzi tam i tak będzie aż nadto. Jest akurat idealna okazja, by poznać urokliwe okolice nie tylko Tatr, ale i innych ciekawych górskich zakątków.

Dzięki pomocy znajomych (dzięki Michał!) prezentujemy Wam w formie tabeli kilkanaście propozycji wykorzystania Ornaka jako świetnego narzędzia, pozwalającego dostać się w wybrane partie górskie czy na konkretne szczyty.

Co więcej, ponieważ tym razem pociąg jedzie w sobotę i niedzielę, przygotowaliśmy kilka propozycji pozwalających zorganizować dwudniową wycieczkę z noclegiem w atrakcyjnym i niedrogim miejscu, jakim jest schronisko. Trudno w to uwierzyć, ale dzięki Ornakowi jest możliwość zwiedzania nie tylko Podhala ale także Gorców, dwóch beskidzkich pasm, czy nawet wejścia na Babią Górę. Zresztą, przekonajcie się sami, a być może znajdziecie coś ciekawego i dla siebie w załączonej do tekstu tabelce.

ppz: Przystanek Rabka-Zdrój także może być miejscem początkowym ciekawej wędrówki 

One comment

  1. Pingback: Przerwa dla Ornaka

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *