Do granicy rozsądku (2)

W poniedziałek opublikowaliśmy informacje o planowanym remoncie linii kolejowej nr 90 na odcinku Cieszyn – Zebrzydowice. Prace mają rozpocząć się w maju i mają potrwać przez kilka miesięcy. Obiecaliśmy informować Was o istotnych zmianach, które będą następować podczas przygotowań do tych prac.  Co też czynimy.


Szczegółowo o sprawie pisaliśmy TUTAJ. Tam też wyartykułowaliśmy swoje wątpliwości ale również i pragnienia, by ta inwestycja przyniosła naprawdę wymierne korzyści dla pasażerów, kolei, ale i całego regionu. Trudno jednak dzisiaj wyrokować w jakim stopniu to nastąpi, bo też nie ma jeszcze wyłonionego wykonawcy zadania, choćby dlatego, że nie jest jeszcze gotowy szczegółowy harmonogram prac.

Istotną zmianą w porównaniu do tego, co podaliśmy w poniedziałek jest to, że nie będzie zamknięcia szlaku na odcinku Cieszyn – Cieszyn Marklowice końcem kwietnia. Wszystkie roboty kompleksowo rozpoczną się od 7 maja, co oznacza, że jeszcze na długi weekend majowy do Cieszyna będzie można koleją bez przeszkód  dotrzeć.

Znacznie prędzej udostępniony zostanie podróżnym cieszyńskie centrum przesiadkowe przy ulicy Hajduka. Nieoficjalny termin udostepnienia podróżnym tego coraz efektowniej wyglądającego obiektu to przełom marca i kwietnia. Również i w tym przypadku, gdy tylko uzyskamy konkretne terminy natychmiast Was o tym poinformujemy….

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *