Dzień ze smogiem

Wczoraj trochę sobie pojeździliśmy koleją po szlakach naszego regionu i choć smog nie był głównym przesłaniem naszych wędrówek,  to w miarę możliwości podejrzeliśmy jak ludzkość zareagowała na możliwość korzystania z pociągu za okazaniem dowódu rejestracyjnego samochodu.


Oczywiście, każda nadzwyczajna okoliczność zarządzona przez Koleje Śląskie jest dla nas okazją by sprawdzić jak owa nadzwyczajność funkcjonuje, więc wczoraj zaopatrzeni w dowód rejestracyjny korzystaliśmy z pociągów KŚ legitymując się tym dokumentem podczas kontroli. Okazuje się, że nie byliśmy jedyni.

Wczoraj grasowaliśmy pomiędzy Żywcem,  Bielskiem-Białą, Katowicami i Raciborzem. Podczas naszego objazdu zauważyliśmy, że część osób również skorzystało z możliwości podróżowania na podstawie dowodu rejestracyjnego. Obsługa pociągów była przygotowana na tę sytuację i podczas kontroli biletowej nie było żadnych problemów. Miejmy nadzieję, że dzięki takim akcjom więcej osób zauważy zalety transportu zbiorowego nad samochodem.

Naszą uwagę najbardziej przykuło jednak małżeństwo, które podróżowało z Beskidów w kierunku Katowic na podstawie 6-godzinnej wersji EKO Biletu. Początkowa pobieżna lektura co też na nim jest napisane przerodziła się w serię pełną miłych odkryć u ilu różnych przewoźników ten bilet obowiązuje. Też uważamy, że EKO Bilet to jedna z najciekawszych rzeczy oferowanych pasażerom przez KŚ.

W naszej okolicy zdarzały się również rozmowy, które pozytywnie wyrażały się o zmianach jakie zachodzą na kolei, o zmieniającym się taborze i ofertach przewozowych. Może dla niektórych, szczególnie tych wszystko wiedzących, takie banalne rozmowy mogły być zabawne, ale entuzjazm i coraz więcej ciepłych opinii w ich trakcie bardzo nas ucieszyły. Oby tak dalej.

2 komentarze

  1. Możliwość przejazdu dla posiadaczy dowodów rejestracyjnych, to oczywiście miła okazja podróżowania dla osób, które tego na co dzień nie czynią. Niemniej forma zakomunikowania tegoż powoduje dotarcie z tą informacją do bardzo ograniczonego grona potencjalnych zainteresowanych. Jeśli Koleje Śląskie czy Marszałek chcieliby bardziej zachęcić do podróżowania pociągami, przydałaby się akcja typu „tydzień za darmo” ogłoszona z dużym wyprzedzeniem. Byłoby – owszem – ciasno, ale jeśli ta promocja nie byłaby zbieżna z zablokowanymi jednostkami na przeglądy P-ileśtam, to KŚ mogłyby się odpowiednio przygotować na pokazanie swoich zalet.

  2. Ja z doświadczenia wiem ze duzo bylo wczoraj tych na dowód rejestracyjny, skąd wiedzieli ? skoro na co dzien nie wiedzą ze bilety w pociagu trzeba odrazu z przodu kupić a ci co samochodami codziennie jezdza do pracy nie przesiedli sie na pociąg tylko ci co mieli czas wolny. Ps KŚ maja tyle ofert biletowych co malo kto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *