Dzień ze smogiem

Wczoraj trochę sobie pojeździliśmy koleją po szlakach naszego regionu i choć smog nie był głównym przesłaniem naszych wędrówek,  to w miarę możliwości podejrzeliśmy jak ludzkość zareagowała na możliwość korzystania z pociągu za okazaniem dowódu rejestracyjnego samochodu.


Oczywiście, każda nadzwyczajna okoliczność zarządzona przez Koleje Śląskie jest dla nas okazją by sprawdzić jak owa nadzwyczajność funkcjonuje, więc wczoraj zaopatrzeni w dowód rejestracyjny korzystaliśmy z pociągów KŚ legitymując się tym dokumentem podczas kontroli. Okazuje się, że nie byliśmy jedyni.

Wczoraj grasowaliśmy pomiędzy Żywcem,  Bielskiem-Białą, Katowicami i Raciborzem. Podczas naszego objazdu zauważyliśmy, że część osób również skorzystało z możliwości podróżowania na podstawie dowodu rejestracyjnego. Obsługa pociągów była przygotowana na tę sytuację i podczas kontroli biletowej nie było żadnych problemów. Miejmy nadzieję, że dzięki takim akcjom więcej osób zauważy zalety transportu zbiorowego nad samochodem.

Naszą uwagę najbardziej przykuło jednak małżeństwo, które podróżowało z Beskidów w kierunku Katowic na podstawie 6-godzinnej wersji EKO Biletu. Początkowa pobieżna lektura co też na nim jest napisane przerodziła się w serię pełną miłych odkryć u ilu różnych przewoźników ten bilet obowiązuje. Też uważamy, że EKO Bilet to jedna z najciekawszych rzeczy oferowanych pasażerom przez KŚ.

W naszej okolicy zdarzały się również rozmowy, które pozytywnie wyrażały się o zmianach jakie zachodzą na kolei, o zmieniającym się taborze i ofertach przewozowych. Może dla niektórych, szczególnie tych wszystko wiedzących, takie banalne rozmowy mogły być zabawne, ale entuzjazm i coraz więcej ciepłych opinii w ich trakcie bardzo nas ucieszyły. Oby tak dalej.

2 komentarze

  1. Możliwość przejazdu dla posiadaczy dowodów rejestracyjnych, to oczywiście miła okazja podróżowania dla osób, które tego na co dzień nie czynią. Niemniej forma zakomunikowania tegoż powoduje dotarcie z tą informacją do bardzo ograniczonego grona potencjalnych zainteresowanych. Jeśli Koleje Śląskie czy Marszałek chcieliby bardziej zachęcić do podróżowania pociągami, przydałaby się akcja typu „tydzień za darmo” ogłoszona z dużym wyprzedzeniem. Byłoby – owszem – ciasno, ale jeśli ta promocja nie byłaby zbieżna z zablokowanymi jednostkami na przeglądy P-ileśtam, to KŚ mogłyby się odpowiednio przygotować na pokazanie swoich zalet.

  2. Ja z doświadczenia wiem ze duzo bylo wczoraj tych na dowód rejestracyjny, skąd wiedzieli ? skoro na co dzien nie wiedzą ze bilety w pociagu trzeba odrazu z przodu kupić a ci co samochodami codziennie jezdza do pracy nie przesiedli sie na pociąg tylko ci co mieli czas wolny. Ps KŚ maja tyle ofert biletowych co malo kto.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *