Częstochowa z umową na Twisty

Wczoraj, w obecności Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka została podpisana umowa pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie a firmą PESA, na dostarczenie 10 nowoczesnych składów tramwajowych, które już za kilkanaście miesięcy będą wozić pasażerów. 


Stosowne dokumenty podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w hali tramwajowej na terenie zajezdni MPK parafowali prezes MPK, Mariusz Sikora, z-ca prezesa, Robert Madej oraz dyrektor rynku tramwajowego firmy PESA, Robert Szot.

Zgodnie z zamówieniem do miejskiego przewoźnika od wiosny do jesieni 2019 roku trafi łącznie 10 nowoczesnych tramwajów produkcji bydgoskiej PESY. Będą to pojazdy o zbliżonych parametrach do jeżdżących po mieście od 2012, siedmiu, klimatyzowanych tramwajów typu Twist tej samej marki. Niemniej będzie to model wzbogacony o dodatkowe udogodnienia dla pasażerów (m.in. siec internetowa wi-fi, cyfrowe ekrany informacyjne czy biletomaty) i o nieco zmodyfikowanej formie nadwozia.

Przypomnijmy, że zakup nowoczesnego, niskopodłogowego taboru tramwajowego jest częścią wielkiej modernizacji infrastruktury tramwajowej w naszym mieście, na którą Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków UE w kwocie ponad 144 mln zł. Oprócz nowych tramwajów, gruntownej przebudowie ulegnie stara linia tramwajowa od Północy do Rakowa. Wraz z wkładem własnym całość zadań pochłonie ponad 200 mln zł.

* Fot. MPK Częstochowa</small

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *