PKP Intercity na ferie

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewnia, że wzmocni informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju.


– Osoby planujące spędzić ferie zimowe w Tatrach, Karkonoszach czy Beskidach skorzystają z szerokiej siatki połączeń PKP Intercity. Do dyspozycji podróżnych będzie ok. 30 pociągów, do wielu miejscowości turystycznych w górach. Przewoźnik, po bieżącej analizie frekwencji w pociągach, tam gdzie będzie to możliwe, wzmocni składy dodatkowymi wagonami.

Ferie to okres zarówno rodzinnych wypadów, jak i zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. Przejazdy grupowe w PKP Intercity to propozycja dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Aby jeszcze szybciej i sprawniej zaplanować podróż w towarzystwie, PKP Intercity uruchomiło specjalną aplikację. Czas rozpatrywania internetowego wniosku wynosi maksymalnie 5 dni roboczych. Komplet informacji dotyczący grupowych wyjazdów znajduje się pod linkiem – informuje w informacji prasowej PKP Intercity.

Zakopane. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego pojadą w Tatry pociągiem TLK „Podhalanin”. Podróżnych z Trójmiasta do stolicy Tatr przewiezie EIC „Giewont”, natomiast z Warszawy m.in. pociąg EIC „Morskie Oko”. Do zimowej stolicy Polski turyści dojadą znad morza również składem IC „Witkacy”, który po drodze zatrzyma się m.in. w Bydgoszczy, Toruniu i Łodzi. Nam pozostaje Ornak uruchamiany przez Koleje Śląskie. 

Osoby planujące spędzić ferie zimowe na Podbeskidziu dotrą do Bielska-Białej zarówno składami ekonomicznymi (Twoje Linie Kolejowe i InterCity), jak i pociągami o najwyższym standardzie (Express InterCity Premium). A ten, kto zamierza odwiedzić Beskid Żywiecki w weekend może skorzystać dodatkowo z pociągu IC „Soła” relacji Warszawa – Zwardoń. Turyści ze stolicy, wybierając skład Pendolino, dotrą do Bielska-Białej w nieco ponad 3 godziny (3:10)

– Fani pieszych wędrówek w Karkonoszach dojadą pociągami PKP Intercity do największych turystycznych ośrodków tego regionu. Mieszkańcy Trójmiasta dotrą do Szklarskiej Poręby nocnym pociągiem TLK „Rozewie”, a z Warszawy weekendowym składem EIC „Śnieżka”. Do Jeleniej Góry kursuje pociąg IC „Karkonosze” z Białegostoku, EIP z Warszawy oraz IC „Barnim” ze Szczecina przez Wrocław i Poznań –  informuje również PKP Intercity. Tu akurat dla mieszkańców naszego regionu ciekawej kolejowej propozycji dotarcia w ten piękny rejon brak. A szkoda…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *