Wycinka ruszyła

Podczas wczorajszej podróży pociągiem z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna, gdy najmniejszy z elfów Kolei Śląskich wjechał na linię 90 z Zebrzydowic do Cieszyna, stwierdziliśmy, że w pejzażu za oknem czegoś nam brakuje.


Tym czymś czego nie było wczoraj to krzaki i młode samosiejki, które licznie okalały do tej pory ten szlak.  Z bezpośredniego otoczenia toru zaczęły w końcu znikać gałęzie i młode drzewka utrudniające ruch kolejowy na tym szlaku. I nie chodzi tylko o pociągi pasażerskie. Linią kolejową nr 90 przemieszcza się również spora liczba towarówek kilku przewoźników.

Co prawda w ubiegłym roku cześć drzewostanu usunięto, ale te prace miały charakter wybitnie kosmetyczny. Teraz wygląda na to, że przynajmniej w najbliższym otoczeniu toru będzie to zrobione na tyle solidnie, że gałęzie i rozrastające się we wszystkich kierunkach krzaki nie będą już zagrożeniem dla pociągów kursujących pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. Z naszych obserwacji wynika, że wycinka dotarła niemal do przystanku Pogwizdów od strony Zebrzydowic. Mamy nadzieję, że to nie koniec działań i pozostały fragment linii do samego Cieszyna, zostanie również należycie potraktowany przez ludzi z piłami i sekatorami.

Dostaliśmy także informację że podobne działania czynione są na linii nr 140 w okolicach Orzesza, którędy jeżdżą pociągi pasażerskie łączące Katowice z Rybnikiem, Chałupkami,  Boguminem i Raciborzem.

3 komentarze

    1. Dzień dobry. Właśnie przejechałem pociągiem Trzej Bracia i pomiędzy Kaczycami a Kończycami widać świeżo wycięte krzaki. Niestety, nie udało mi się zrobić zdjęcia z przejeżdżającego pociągu. Skoro nikt nie chce się do tego przyznać to być może miejscowa ludność znalazła sposób na poprawę sytuacji opałowej w czasie zimy. Z punktu widzenia pasażera jest to bez znaczenia…. Życzę miłego dnia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *