KŚ jadą z Orkiestrą

Koleje Śląskie od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oferując m.in. bezpłatne przejazdy dla wolontariuszy. W tym roku jednak zaangażowanie przewoźnika będzie dużo większe.  po raz pierwszy do licytacji zostanie przekazana m.in. możliwość przejazdu w czynnej kabinie maszynisty pojazdu KŚ lub wcielenia się w rolę kierownika pociągu. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem naszych pracowników. Wszystkie plany naszego przewoźnika związane z WOŚP zostały ujęte w specjalnym komunikacie, które pozwolimy sobie opublikować.


Ten, kto od dzieciństwa bawił się kolejkami i wyobrażał sobie, że jest maszynistą, będzie mógł przynajmniej w części zrealizować swoje marzenie za pośrednictwem WOŚP i Kolei Śląskich. Na orkiestrową aukcję przekażemy bowiem przejazd w czynnej kabinie maszynisty. Mało tego, zwycięzca licytacji będzie mógł również zaproponować, w jaką trasę chce się wybrać. Do wyboru jest cała siatka połączeń obsługiwanych przez Koleje Śląskie (z wyłączeniem odcinka granicznego Chałupki – Bohumin) – jedynym warunkiem jest to, by czas przejazdu mieścił się w przedziale 2 godzin.

Mamy również nie lada gratkę dla tych, których bardziej ciekawi obsługa pasażerska. Na aukcji będzie można wylicytować dzień z kierownikiem pociągu. Miłośnicy kolei zapewne dobrze znają profil facebookowy Konduktor KŚ – wszystkim jego fanom możemy zdradzić, że to właśnie pod czujnym okiem jego autora będzie podróżować i pracować zwycięzca aukcji.

Dodatkowo w ramach aukcji organizowanych przez WOŚP będzie można zakupić zestaw gadżetów od Kolei Śląskich. W pakiecie znajdzie się m.in. termos i koszulka ze schematem kolejowym KŚ.

Oczywiście, tradycyjnie w dniu, kiedy odbywa się WOŚP – w tym roku 14 stycznia – wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami będą mogli bezpłatnie podróżować naszymi pociągami i kwestować na ich pokładzie. Materiały związane z Orkiestrą będzie też można zobaczyć na ekranach LCD w naszych pojazdach.

Fot. Koleje Śląskie

One comment

  1. Widzę że KŚ są bogatą firmą co chwilę ktoś jedzie za darmo , a może organizatorzy WOŚP wykupią bilety dla swych wolontariuszy . Ja jadąc pociągiem kupując bilet ubezpieczam się przez przewoźnika a tak co ,wystarczy że wolontariusz na pokładzie pociągu złamie nogę i wtedy kto zapłaci odszkodowanie. Czy pan kierownik KŚ ma mało obowiązków służbowych ,że ma czas na głupoty . Nie mam nic przeciwko zbiórce ale nie w ten sposób . Pociąg jest miejscem publicznym nie wszyscy pasażerowie płacąc za bilet chcą aby nad nimi stał wolontariusz z puszką .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *